Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Louis Vuitton’un Bangkok Yolculuğu

3 Haziran 2022
Louis Vuitton’un Bangkok Yolculuğu

Geçtiğimiz günlerde Bangkok’ta tanıtılan Louis Vuitton 2022 Sonbahar-Kış Erkek Koleksiyonu, Virgil Abloh’un daha önce hiç görülmemiş 9 tasarımını kapsıyor.

Louis Vuitton’un yeni sezon koleksiyonlarından ikincisi geçtiğimiz günlerde Bangkok’ta düzenlenen bir defileyle tanıtıldı. Aramızdan ayrıldığından beri hatırası Louis Vuitton koleksiyonlarında yaşatılan Virgil Abloh’un daha önce sergilenmemiş tasarımlarından birkaçı, markanın bu yeni koleksiyonuna dahil edildi. Dairesel motiflerle karşımıza çıkan yeni koleksiyon, Abloh’un elinden çıkan 9 parçayı kapsıyor.

Bangkok’ta düzenlenen defilenin açılışı Tayland kırsalında yaşayan 11 yaşındaki bir çocuğun hikâyesini anlatan kısa bir filmle yapıldı. Bu kısa tanıtım filminin ana mesajı ise dünyanın neresinde olursa olsun gençlerin benzer sorunlarla mücadele ettiğini anlatmaktı. Tıpkı Abloh’un, “Küba’ya da gitsek, Hindistan’a da gitsek gençlerin belirli kalıplar üzerine düşünmeye ve giyinmeye programlandığını görüyoruz.” dediği gibi.

Toplamda 74 kombin sergileyen koleksiyon, takım elbiseden sportif şıklığa uzanan geniş bir yelpazede hazırlanmış. Baş aşağı duran bir banliyö evi dekoruyla tasarlanan bir sahnede sergilenen koleksiyonun öne çıkan rengi mor olsa da, siyah takım elbiseler de ilgi gören parçalar arasında.