Fendi İkinci Kez Zanaatkarlarla “El Ele”

Fendi’nin aksesuar ve erkek giyim sanat direktörü Silvia Venturini Fendi’nin ilk kez 2020 yılında lansmanını yaptığı, İtalyan zanaatkarların ikonik “Baugette” çantasının benzersiz versiyonlarını yarattığı projenin ikinci sergisi, ilkiyle aynı ismi taşıyan “Hand in Hand” yeniden sahnede!

Roma’daki merkezi olan Palazzo della Civiltà Italiana’nın kapılarını halka açan marka 28 Kasım’a kadar bu eşsiz tasarımları meraklılarıyla buluşturacak.

Sergide her biri İtalya’nın farklı bölgelerindeki atölyelerde çalışan 20 zanaatkarın, Fendi’nin ikonik baget çantası için yaptığı tasarımlar yer alıyor. Değerli taşlar, metaller, el işlemeleri, mozaik, dokuma gibi farklı yöntem ve malzemelerin kullanıldığı tasarımlar, teknolojinin de yardımıyla eskizlerinden üretimine kadar tüm süreçlerin gösterildiği 20 farklı istasyonda sergileniyor.

İstasyonlarda her bir çantaya özel olarak hazırlanan belgeseller ile zanaatkarın kendine özgü çizgilerinin de ziyaretçilerle paylaşılması sağlanıyor. Bu proje ile 1997 yılında tasarımıyla büyük yankı uyandıran “Baguette” onurlandırılırken keşfedilen zanaatkarlar ise markanın mirasına katkıda bulunuyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir