Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Daha Dingin: En İyi 12 Meditasyon Uygulaması

31 Mart 2023
Daha Dingin: En İyi 12 Meditasyon Uygulaması

En iyi meditasyon uygulamalarını sizin için seçtik.

Stres yönetimi, dingin bir zihin ve farkındalığı yüksek bir mental statü için gündelik rutininize ekleyeceğiniz meditasyon seansları hem duygusal hem de fiziksel birçok problemin çözüm kaynağı olabilir. Meditasyona ayıracağınız ister 5 dakika ister 50 dakika, hatta belki de 30 saniye bile duygu durumunuzu dengelemenize ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Katılabileceğiniz birebir dersler ya da online videolar eşliğinde yapabileceğiniz seansların yanında meditasyon uygulamaları da hem çoklu program seçenekleri hem de farkındalık yolculuğunuzu takip etmeniz açısından oldukça pratik ve popüler seçenekler arasında.

Peki uygulama tercih ederken nelere dikkat etmeniz lazım? Öncelikle uygulamanın telefonunuzla uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Bu tarz uygulamalar genellikle deneme sürümü ve aylık abonelikle ilerlediği için ücretlendirmeye ve uygulama içi satın alımlara dikkat edin. Uygulama içeriklerinin bilimsel araştırmalara dayanması ve uzmanlar tarafından hazırlanmış olması da oldukça önemli. Son olarak program seçeneklerini de inceleyebilirsiniz. Sadece meditatif amaçlı değil, uyku playlist’lerinden nefes tekniklerine kadar birçok farklı konuda size destek sağlayacak içeriklere sahip birçok uygulama bulunuyor. En iyi meditasyon uygulamalarını sizin için seçtik.

Headspace

Meditasyon dendiğinde en çok tercih edilen uygulamaların başında gelen Headspace, kullanıcı ara yüzü ve kategorize edilmiş yüzlerce programıyla öne çıkıyor. Yeni başlayanlar için yönlendirmeli meditasyonlar da bulunduran uygulama, daha iyi bir uyku, stres yönetimi ve odaklanma gibi hedefe yönelik tasarlanmış seanslara sahip.

Calm

Tıpkı Headspace gibi meditasyon dendiğinde akla ilk gelen uygulamalardan biri de Calm. Calm, diğer uygulamalara göre daha az yönlendirmeye sahip. Stres atma, rahatlama ve kaliteli bir uykuya odaklı uygulamada hızlı meditasyon programları ve rahatlatıcı geri plan seslerinden oluşan bir seçki bulunuyor.

Daha Dingin: En İyi 12 Meditasyon Uygulaması
Daha Dingin: En İyi 12 Meditasyon Uygulaması

Insight Timer

Meditasyon uygulamalarında en çok şikâyet edilen noktalardan biri talep edilen abonelik ücretlerinin yüksekliği veya deneme sürümlerinin oldukça sınırlı bir süreye ve seçkiye sahip olması. Insight Timer, tüm bu problemlere çözüm sunuyor. Uygulamada ücretsiz olarak erişebileceğiniz 150.000’den fazla program barındıran bir meditasyon kütüphanesi mevcut. Ek olarak programı kullanan diğer kişilerle sohbet odalarında iletişime geçerek fikir alışverişlerinde bulunabiliyor ve destek gruplarına katılabiliyorsunuz.

Unplug

Unplug meditasyonun tüm faydalarını deneyimlemek isteyen ancak buna yeterli vakti olmayan kişiler için özel olarak tasarlanmış bir uygulama. Ünlü eğitmenler tarafından yapılan kısa ve güçlü programlara sahip olan app’te imgelemeden ses banyosuna, hipnozdan nefes tekniklerine kadar birçok odaklı seans bulunuyor.

Simple Habit

Meditasyon seansınızdan rahatlama ve hızlı uykuya dalmadan daha farklı kazanımlar bekliyorsanız Simple Habit tam size göre. 160 uzmanın yönlendirmeleriyle hazırlanmış yüzlerce programı bulunan Simple Habit, anksiyetenizden kurtulmak, bir ayrılığın üstesinden gelmek, daha anda olmak gibi günlük hayatta karşınıza çıkan spesifik konular, duygular ve deneyimler üzerine yoğunlaşıyor. Her programın başlığı ise kolay bulmanız için detaylandırılmış.

Breathwrk

Siz farkında olmasanız da ne şekilde nefes aldığınız aslında içinde bulunduğunuz ruh hali ve duygu durumu üstünde büyük bir etkiye sahip. Farklı nefes alma teknikleriyle gün içinde sakinleşmenize, acıyla başa çıkmanıza, enerjinizi yükseltmeye yardımcı olan programlara sahip Breathwrk, size yaşam boyu fayda sağlayacak doğru nefes öğretisini kazandırıyor.

Daha Dingin: En İyi 12 Meditasyon Uygulaması
Daha Dingin: En İyi 12 Meditasyon Uygulaması

Ten Percent Happier

Meditasyona yeni başlayacaksanız ve kolay takip edilebilir, zamanla süresini artırabileceğiniz programlar arıyorsanız Ten Percent Happier tam size göre. Uyku ve stres yönetimi üzerine faydalı programlar içeren uygulamada ayrıca podcast’ler ve soru sormanız için zaman ayrılan canlı grup dersleri de bulunuyor.

Buddhify

200’den fazla meditasyon barındıran Buddhify uygulaması stres kontrolü, anksiyete giderme, daha rahat uykuya dalma ve duygusal problemlerin üstesinden gelme konularında size yardımcı oluyor. 3 dakikadan 40 dakikaya kadar uzanan ve günlük hayattaki aktivitelerinizle uyum sağlayan farkındalık egzersizleri hem yeni başlayanlar hem de meditasyon konusunda daha deneyimliler için uygun.

Oak

Sakinleşmek, uykuya hazırlanmak ya da sadece huzurlu hissetmek için rutininize bir meditasyon seansını dahil etmek istiyor ancak buna ne çok kafa yormak ne de bir bütçe ayırmak istiyorsanız Oak’ı mutlaka deneyin. Uygulama seanslarınızın ne kadar sürdüğünü ne kadar nefes alıp verdiğinizi ve daha fazlasını takip ederek size yardımcı oluyor.

The Mindfulness App

3 dakikadan 30 dakikaya kadar uzanan çok seçenekli seanslarıyla meditasyonu ve farkındalığı hayatınızın bir parçası haline getirmeyi amaçlayan The Mindfulness App, 5 günlük yönlendirmeli programıyla sizi biri hazırlık sürecinden geçiriyor. Sessiz meditasyon seçenekleriyle koşturmacalı bir yaşam tarzına da adapte olan bu uygulama aynı zamanda kişiselleştirilmiş programlar da sunuyor.

Daha Dingin: En İyi 12 Meditasyon Uygulaması
Daha Dingin: En İyi 12 Meditasyon Uygulaması

Breethe

Size özel farkındalık koçunuzla, günde sadece 5 dakika ayırarak rahatlamak ve güzel bir uykuya dalmak ister misiniz? Cevabınız evetse Breethe için telefonunuzda yer açın. Hayatın zorluklarının üstesinden gelmek ve mental statünüzü iyileştirmek için meditasyon dersleri, ilham veren konuşmalar ve mastar class’lar sunan Breethe’te ek olarak uyku müziği playlist’leri, uyku öncesi okumalar ve doğa sesi seçenekleri de bulunuyor.

Healthy Minds Program

Healthy Minds Program dört anahtar tema üzerinden ilerleyen, basit bir konsepte sahip ve ücretsiz bir uygulama. Başlarken size farkındalık, iletişim, iç görü ve amaç konuları üzerinden bir anket yapan app, üzerinde çalışmanız gereken noktaları belirliyor. Eğitmen ve seans süresini seçebildiğiniz Healthy Minds Program, bir anda karşınıza çıkan reklamlar olmadan sade ve hedefe yönelik bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.