İş Bankası Kampanyası

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Uzman Görüşü: Bali’de Nereye Gidilir?

6 Haziran 2024
Uzman Görüşü: Bali’de Nereye Gidilir?
Uzak Doğu turlarıyla bölgenin hakimi Asian Escapes’in direktörü Ercan Kurna’ya, “Bali’de nereye gidilir?” diye sorduk. Son yıllarda yerli ve yabancı birçok destinasyonun önüne geçen Bali’yi uzmanından dinliyoruz.
Bali'De Nereye Gidilir?
Bali’Yi En Güzel Anlatan Karelerden Biri Pirinç Tarlaları

Bali, pandeminin de etkisiyle herkesin rüyalarını süsledi. Başarılı bir sosyal medya çalışmasıyla, kimimiz pirinç tarlalarına doğru salıncakta sallandık, kimimiz villamızda çiçeklerle süslenmiş havuzumuza daldık ya da maymunlarla selfie çektirdik.

Bali'Nin En Güzel Otelleri
Bali Maymun Ormanları

Peki Bali bu kadar mı? Gençlerin dediği gibi sadece instagramlık bir destinasyon mu? Elbette hayır.

Bali, en büyük Müslüman nüfusa sahip Endonezya’nın yüzde 95 Hindu nüfusa sahip bir adası. İnanışları, kültürleri, Bali insanının nezaketi zaten birçok şeyi ilginç yapıyor. Müthiş bir doğa, plajlar, yeme-içme imkanları, eğlence derken tatilde aranılan her şey Bali’de var. Zaten olmasaydı güney yarım küreye direkt uçuş bile 13 saat sürerken nasıl bu kadar popüler olabilirdi ki… 

Uzman Görüşü: Bali'De Nereye Gidilir?
Bali'de Nereye Gidilir

Son yıllarda lüks tatil denince akla gelen Maldivler, Seyşeller gibi popüler bölgelerin dahi önüne geçmesinin en önemli sebebi Bali’nin deniz-kum-güneşten çok daha fazlası olması. Birçok tanıdık otel zinciri de yatırım üstüne yatırım yapıyor. Yani Bali’den yapılan sosyal medya paylaşımları uzun bir süre daha devam edecek.

Uzman Görüşü: Bali'De Nereye Gidilir?
Bali’De Nereye Gidilir?
Bali’nin En Güzel Otelleri

Kappa Senses – UBUD: Fransız sahipleri olan bu otel yeni açıldı. Havuzlu villa konseptli odalarının yanı sıra müthiş pirinç tarlası manzaralı kahvaltıları da sizi bekliyor.

W Hotel Seminyak: Her şeyin merkezi Seminyak’ta. Restoranlara, beach club’lara yürüme mesafesinde. Burada devamlı bir aksiyon var. Modern tarz odaları da çok konforlu.

Apurva Kempinski Bali: Görebileceğiniz en büyük lobi sanırım bu otelde. Sualtı restoranında da mutlaka bir akşam yemeği yemelisiniz. Devasa otelin havuzlu suit’leri çok popüler.

Bali’nin En Güzel Restoranları

Cuca: Çok başarılı bir şefi var. Tek yapmanız gereken üç tapas menüden birini seçmek. Sonrası nefis yemeklerle dolu bir akşam.

Sundara: Eskimeyen lezzet. Four Seasons Jimbaran’da yer alan Sundara’nın ayrı bir girişi var, açık havada oturup nefis menüsünden tadarken Latin orkestranın da keyfini sürebilirsiniz.

Mama San: Asya mutfağını deneyimlemek için en iyi alternatif. Bayılacaksınız. Sonrasında da yine Seminyak’taki Lafavella’da bir aperitif almayı ihmal etmeyin.

Bali’de Mutlaka Deneyimlenmesi Gerekenler

Ubud’da dev salıncaklarda sallandıktan sonra Luwak kahvesinden yudumlamak,

Uzman Görüşü: Bali'De Nereye Gidilir?
Bali’De Nereye Gidilir?

Yine Ubud’da Balili yerel sanatçıların ürünlerinin olduğu resim galerini gezmek, (Bu müthiş eserleri uygun fiyatlara alabilirsiniz)

Ayana Otel’in içindeki Rock Bar’da günü bitirirken harika fotoğraflar çekmek,

Uzman Görüşü: Bali'De Nereye Gidilir?
Bali’De Nereye Gidilir?

Tirta Empul tapınağında arınma ritüeli yapmak, (Burada farklı çeşmelerden akan sularla farklı günahlardan arınıldıgına inanılıyor, siz de geleneksel kıyafetleri giyip bu deneyimi yaşayabilirsiniz)

Uzman Görüşü: Bali'De Nereye Gidilir?
Bali’De Nereye Gidilir?

Mutlaka bir günü SPA’da geçirmek kendinizi şımartmak için gerekli.

Bali Otelleri Ve Konaklama Yerleri
Bali’De Nereye Gidilir?