Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Türkiye’nin En İyi Kayak Otelleri

2 Şubat 2024
Türkiye’nin En İyi Kayak Otelleri

Kartalkaya’dan Sarıkamış’a Türkiye’nin en iyi kayak otellerini sizin için hazırladığımız rehberle keşfedin!

Siz de kar görmeyi dört gözle bekleyenlerdenseniz boşuna metropolde oyalanmayın, Türkiye’nin en iyi kayak otelleri havalar nasıl olursa olsun kış sporları sevenleri bekliyor. Her seviyeye uygun pistleri, birinci sınıf otel hizmetleri, havuzları, hamamlarıyla kışın en çok tercih edilen konaklama alternatiflerini inceliyoruz. Türkiye’nin en iyi kayak otellerini yakından incelemeye hazır mısınız?

Polat Palandöken

Palandöken

Farklı seviyelerdeki kış sporları tutkunlarına uygun pistlere sahip Polat Palandöken, dağın zirvesi Ejder Tepesi’ne doğrudan erişim sunan telesiyeje sahip. Dünyanın ikinci, Avrupa’nın ise en iyi doğal kayak pistine sahip Polat Palandöken’in Türkiye’nin en iyi kayak otelleri arasında yer alması boşuna değil. Palandöken Dağı’nın başlangıç seviyeye özel 500 metre, orta seviyeye özel 1097 metre, üst seviyeye özel 800 metrelik üç farklı pisti bulunuyor. Üstelik hava koşullarına bağlı olarak sezonun belli dönemlerinde yıldızların altında özel ışıklandırılmış pistlerde gece kayağı keyfini yaşayabilirsiniz. Aralık, Ocak,  Şubat ve Mart ayları boyunca kayak yapılabilen Polat Palandöken’de suni karlama sistemi ile kar keyfi kesintisiz devam ediyor! Dahası her odanın kullanımına hazır, ücretsiz kayak dolabı bulunuyor.

Neden En İyi Kayak Otelleri Arasında?: Suni karlama sistemi sayesinde kesintisiz kayak keyfi.

Türkiye’nin En İyi Kayak Otelleri
En İyi Kayak Otelleri

Sarpino Mountain Hotel

SARIKAMIŞ

Sarıkamış’ın zirvesinde doğanın kucağında konumlanan kayak oteli Sarpino Mountain Hotel, konuklarına benzersiz bir kayak deneyimi, spa keyfi, kapalı havuz ile bir kayak tatilinden tüm beklenenleri sunuyor. Doğal korunaklı özellikleri ve altyapısı ile Türkiye’nin sayılı kayak tesislerinden olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde dünyada yalnızca Alpler’de görülen toz kristal kar görülüyor. Kayak ve snowboard sevenlere mükemmel bir pistte keyifle kayma zevkini yaşatan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde pistlerin etrafı sarıçam ormanlarıyla çevrili olduğundan rüzgara karşı oldukça korunaklı. Zirvede yer alan Bayrak Tepe 2635 metre yüksekliğe sahip. Toplam pist uzunluğunun 25 km olduğu kayak merkezinde farklı seviyelere özel 7 pist bulunuyor. Bilgisayar donanımlı telesiyej sisteminin birinci etabı 1500 metre, ikinci etabı ise 1800 metre uzunluğa sahip. Karanlıkdere hattına yapılan üçüncü telesiyej ise 1610 metre uzunluğunda. Bölge, özellikle Alp ve kuzey disiplini kayak uygulamaları ile kayak safari ve kızaklı geziler için de oldukça uygun.

Neden En İyi Kayak Otelleri Arasında?: Toz kristal karda kayak ve snowboard ayrıcalığı bulunuyor.

Türkiye’nin En İyi Kayak Otelleri
En İyi Kayak Otelleri

Sway Hotels

PALANDÖKEN

Gün boyu kesintisiz kayak keyfi yaşayabileceğiniz Sway Hotels’de pistlerin yüzde 80’i yapay kar sistemi ile donatılıyor. Büyük slalom, küçük slalom, kızak ve sürat kayağı gibi olimpik kayak pistleri uluslararası standarda sahip. Skipass kullanımının ücretsiz olduğu tesiste, toplam pist uzunluğu 12 bin metre. Uluslararası Kayak Federasyonu, FIS onaylı büyük slalom pisti 1900 metre, Sway Hotels ışıklandırılmış pist uzunluğu 2250 metre, ışıklandırılmış özel kızak pisti 1200 metre, snowboard için doğal pist olan Freestyle Park 1400 metre uzunluğa sahip. 3271 metre yükseklikteki Palandöken Dağı’ndaki diğer pistleri keşfetmek isteyen misafirler yaklaşık 50 km’lik alanda Palandöken Kayak Merkezi’ni keşfedebilir; dahası tam 21 km kayak keyfi sunan 18 farklı piste kolaylıkla ulaşabilirler. Aile dostu olan Sway Hotels’de 4 – 12 yaş çocuk misafirler için 450 m2’lik alana kurulan özel güvenlik önlemleri ve miniklere kolaylık sağlayacak yürüyen bant ile donatılmış, birçok eğlenceli kar aktivitesinin bulunduğu çocuk kar parkı büyük eğlence vadediyor.

Neden En İyi Kayak Otelleri Arasında?: Uluslararası standartlara sahip pistler bulunuyor.


Karinna Hotel

ULUDAĞ

Uludağ’ın en uzun pistlerinin bulunduğu ikinci bölgede yer alan tesiste 24 saat kesintisiz tatil keyfi yaşayın! Misafirlerine özel kayak parkuru, kayak motorları ve kış aylarında atv’lerle Uludağ’ı keşfetme imkanı sunan Karinna Hotel aynı zamanda 7 ayrı liftle pistlere ulaşım sağlıyor. Piste direkt erişim imkanınızın olduğu tesiste diğer 7 farklı pist için 5450 metrelik 5 adet teleski ve 2 adet telesiyej bulunuyor. Diğer örneği Avusturya ve İsviçre Alplerinde bulunan ‘detachable’ telesiyejler, 4’lü oturma düzeni ile 2 km’lik mesafeyi yalnızca 6 dakikada çıkıyor. Liftler ile Karinna, Kırkgözler, Kartanesi, Monte Baia, Mandıra, Beden Terbiyesi ve Maden yani Volfram telesiyejlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Kayak dersi almak isteyen konuklarına özel ve grup dersleri fırsatı sunan Karinna Hotel, her seviyeden öğrenciye gereken özeni göstererek en doğru eğitim planını içeren dersler sunuyor.

Neden En İyi Kayak Otelleri Arasında?: Yedi ayrı liftle pistlere direkt ulaşım imkanı var.

Türkiye’nin En İyi Kayak Otelleri
En İyi Kayak Otelleri

Radisson Blu Hotel Mount Erciyes

ERCİYES

Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden olan Erciyes Dağı’nda yer alan Radisson Blu Hotel, Mount Erciyes kayak ve snowboard tutkunlarına sunduğu olanaklarıyla rüya gibi bir kış tatili geçirmenizi sağlıyor. Üst düzey konfora sahip olan tesis, Erciyes Dağı Kayak Merkezi’nin en cazip noktasında yer alıyor; bu da kayak alanına doğrudan ulaşım olanağı sunarak vakit kaybetmeden kayak yapmaya başlamanıza fırsat sunuyor. Büyüleyici dağ manzarasının keyfini sürebileceğiniz Radisson Blu Hotel, Mount Erciyes’te dağın tüm telesiyej sistemlerine ve her seviyeden pistlerin yer aldığı geniş kayak tesisine doğrudan ulaşabilirsiniz. Kar keyfiyle geçen yoğun bir günün ardından spa merkezini ziyaret ederek derin doku masajı, vücut sargısı ya da yüz bakımı ile kendinizi şımartın.

Neden En İyi Kayak Otelleri Arasında?: Her seviyeden sporcuya özel pist.

Dedeman Palandöken

PALANDÖKEN

Erzurum’un otantik atmosferi içinde yükselen Palandöken’de efsanevi bir kayak tatiline ne dersiniz? Kayak severlerin bu lokasyonda sıklıkla tercih ettiği Dedeman Palandöken, kış sporları ile tüm fırsatları misafirlerine sunuyor. Otelin hemen yanında yer alan farklı zorluk seviyelerine sahip kayak pistleri, profesyonel kayakçılardan henüz yeni başlayan kayakçılara kadar herkesin ilgisini çekiyor. Kayak için ideal kar kalitesine sahip olan dağda aynı zamanda snowboard için snowpark ve halfpip bulunuyor. Kayarken duyduğunuz heyecan, Palandöken’in kusursuz manzarası ile birleştiğinde eşsiz tatilinizin hatıraları yazılmış oluyor. Dedeman Palandöken, konforlu konaklama ve kar tatilini güzelleştiren her detayıyla misafirlerine keyifli bir kayak tatili sunuyor.

Neden En İyi Kayak Otelleri Arasında?: Ücretsiz skipass ayrıcalığı bulunuyor.

Türkiye’nin En İyi Kayak Otelleri
En İyi Kayak Otelleri

Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort

KARTALKAYA

Bolu Kartalkaya’da konumlanan bu özel tesis konuklarına dünyanın en ünlü kayak merkezlerinden beklenilen ne varsa çok daha fazlasını sunmaya hazır! Bir kar tatilinde lükse dair aradığınız ne varsa karşılığını bulabileceğiniz Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort pistlere direkt erişim imkanı sunuyor. 1.5 milyon m2’ye sahip pist alanı ile dikkatleri toplayan tesis, Türkiye’de ilk kez kullanılan Leitner markalı önden korumalı lifti, farklı zorluk seviyelerindeki 15 farklı pisti ve 9 lifte sahip ayrıca konuklarına direkt telesiyejlere ulaşım imkanı sunan mimarisi ile oldukça farklı bir konuma sahip. Kar, snowboard ve kayak tutkunlarına tüm sezon boyunca kar garantili bir tatil vadeden otelin pistleri kar makineleri sayesinde yüksek kalitede kayak keyfi yaşamanızı sağlıyor. Dünyaca ünlü seçkin restoran ve DJ performanslarının yer aldığı Palazzo Lounge’da yüksek kalite gastronomi ve eğlence aynı anda deneyimleniyor.

Neden En İyi Kayak Otelleri Arasında?: Türkiye’de ilk kez kullanıma sunulan önden kapaklı, korumalı Leitner Detechable Chairlifts.

Türkiye’nin En İyi Kayak Otelleri

Le Chalet Yazıcı

ULUDAĞ

Kayak tatilinizi sıcacık bir kış masalına çevirmeye ne dersiniz? Uludağ birinci bölge otelleri arasında yer alan Le Chalet Yazıcı’da kendinizi dağ evi atmosferinde hissedin. Kış tatili için tüm beklenenleri sunan Le Chalet Yazıcı’da hafta sonları özel organizasyonlar ile birlikte konser ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Otel ekstra ücretli olarak tek kart sistemine dahil. Uygulamaya Maden, Fahri, Kuşaklıkaya, Beden Terbiyesi, Tutyeli, Karkay , Cennetkaya Telesiyejleri ile Kırkgözler, Monte Baia, Karinna, My Mountain, Mandıra, Belvü, Baia, Beceren 1-2, Alkoçlar, Kartanesi, İtalyan, Cennetkaya ve Yazıcı Teleski dahil.

Neden En İyi Kayak Otelleri Arasında?: Dağ evi konseptini kaçırmayın.

Magna Pivot

PALANDÖKEN

“Kar tatilim eğlence odaklı olmalı” diyorsanız rotanızı Palandöken’nin eşsiz manzarasına kurulu Magna Pivot’a çevirebilirsiniz. Bembeyaz karların ortasında eşsiz bir konumda bulunan tesis, Erciyes Turizm ve Kayak Merkezi Develi Kapı mevkiinde yer alıyor. Her seviyeden pistin yer aldığı Palandöken’de tüm kış sporları için uygun alanlar bulunuyor. Butik sınıfı kayak alanına doğrudan ulaşım olanağı sunarak size kayak yapmak için fazladan zaman kalmasını sağlıyor. Karlarla kaplı tatilinize hem eğlence hem de rahatlık katacağınız Magna Pivot, keyifli bir tatil için aradığınız her şeyi sunmaya hazır. Kar sporlarıyla dolu geçen bir gün sonunda masajla kendinizi şımartabilirsiniz. Magna Pivot zengin donanım fırsatı ile size unutulmaz bir kış tatili yaşatmaya hazır.

Neden En İyi Kayak Otelleri Arasında?: Butik otel ayrıcalığı ile fark yaratanlardan.