Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Picks – Kayak Aksesuarları 

19 Ocak 2024
Saatolog Picks – Kayak Aksesuarları 

Hava şartlarına akıl erdiremediğimiz bu günlerde, sıcak ve soğuk hava arasında mekik dokurken, aklımız kış tatillerinde. Şehir henüz beyaz örtüyle kaplanmadı ancak bir hafta sonu için kaçacağımız kayak pistleri, dolup taşıyor. Kış aylarının en güzel sporu, en eğlenceli kaçamağı, ve belki de en güzel manzarası, kayak pistlerinde bizi bekliyor. Yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksizin, rotanızı zirveye kilitlediyseniz, tatil bavulunuzu yapma zamanı da gelmiş demektir. Saatolog editörleri olarak, bu bavula girmesini istediğimiz parçaları sizin için seçtik. Hem kayak stilinizi, hem Apres-Ski partilerinin stil sahibi kişisi olmanızı sağlayacak ürünler, bu sayfada.

Loro Piana – Ski Ekipmanları 

Kayak Aksesuarları
Kayak Aksesuarları

Kayak pistinin en cool ski ekipmanlarına sahip olmak isterseniz, Loro Piana’nın ahşap kayak setiyle tanışmalısınız. 171 cm ölçüsündeki koyu ahşap ski’ler, tamamen el yapımı, bu yüzden her bir ahşap dokusu nevi şahsına münhasır bir desene sahip. Kayak kültürünü hayatınızın bir parçası haline getirmiş durumdaysanız, yeni yatırım aracınızla tanışmak için harekete geçmelisiniz. 

Moncler Grenoble – Kayak Eldiveni 

Saatolog Picks - Kayak Aksesuarları 
Kayak Aksesuarları

Alplerin en kült markası, haliyle kayak pistlerinin de en ikonik markası haline geliyo. Moncler Grenoble, soğuk kış günlerine karşı geliştirdiği sıcak duruşu, dış giyim parçalarıyla sınırlı tutmayıp aksesuarlara da taşıyor. Bilek kısmındaki büzme mekanizması soğuk havayı %100 keserken ve eldiveninizin içine kar girmesini engellerken, detaylarla güçlenen deri dokular, stilinizi güçlendiriyor. 

Brunello Cucinelli – Kayak Pantolonu

Klasik bir stiliniz var ve bunu kayak pistine taşımak istiyorsanız, “quiet luxury”nin demirbaşı haline gelen Brunello Cucinelli’nin kayak koleksiyonuna mutlaka göz atmalısınız. İçi yün, dışı su geçirmez kumaş bu pantolon, kayak esnasında eşyalarınıza sahip çıkacak geniş cep detaylarıyla da etkili bir tasarım. Velcro bel detayı, pantolonun giyilmesini ve ölçüsünün ayarlanmasını da kolaylaştırıyor. 

Gucci – Kayak Gözlüğü

Sabato de Sarno’nun kreatif direktör koltuğuna oturmasıyla birlikte minimal, daha yalın ve giyilebilir tasarımlarla karşımıza çıkan yeni Gucci, bir yandan eski kreatif direktörü Michele’nin izlerini taşımaya devam ediyor. Michele’nin son koleksiyonundan bir hatıra niteliğindeki bu gözlük, hologramlı Gucci monogramı, kırmızı ve yeşil kafa bandıyla stilinizi güçlendirirken, fosforlu dokusu, sizi farkedilebilir kılıyor, haliyle kayak pistindeki görünmez kazalar için de koruma kalkanı oluşturuyor.

Aztech Mountain – Kayak İçliği

Tahmin edeceğiniz üzere, kayak pistinde hava şartları şehir hayatına kıyasla çok daha soğuk. Bir yandan sportif ihtiyaçlarınızı giderirken, bir yandan soğuğa karşı kendinizi korumanız gerektiği için, Aztech Mountain’ın adına yakışır dağ desenli içliğini, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Apres Ski partilerinde, kayak montunuzu çıkartıp, dağ manzarasına karşı yeni kıyafetinizle içkinizi yudumlayabilirsiniz.