Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Serpenti Konforla Buluşuyor

17 Mart 2022
Serpenti Konforla Buluşuyor

1884 yılında kurulduğundan bu yana lüksün ve ihtişamın öncüsü olan İtalyan mücevher ve saat markası Bulgari, konfor ve zarafetin mükemmel dengesinin temsili kabul edilen Fransız moda markası Casablanca ile “lüks” kavramına yeni bir bakış açısı getirmek için bir araya geliyor.

2017 yılında Serpenti ile farklı bir fraksiyonla hayatımıza giren Bulgari yılanı, cesur ve yetenekli tasarımcılar tarafından bambaşka bir kulvarda tekrar yorumlanıyor.

Serpenti Konforla Buluşuyor
Serpenti Konforla Buluşuyor

İki grup halinde lanse edilecek yedi parçalık koleksiyonun dört parçadan oluşan ilk seçkisi Casablanca’nın ilham kaynaklarından Après Tennis Story etrafında dönüyor. Klasik tenis stilinden yola çıkan parçalar spor sonrası görünümleri şık bir boyutta gözler önüne sermeyi amaçlıyor. Beyaz perfore deri, altın kaplama metal detaylar, ikonik yılan başlı klips ve benzersiz ahşap saplar özgün bir şekilde bir araya getirilerek tenis dünyasındaki ekipmanlara, ruh hallerine, renklere, ayrıntılara ve zarif estetiğe göndermede bulunuyor. Casablanca’nın yeni sezondaki koleksiyonuna hakim olan tenis kortundan çıkan ve günlük hayatına devam eden görünümler, bu iş birliğinde de etkisini oldukça güçlü bir şekilde hissettiriyor.

Serpenti Konforla Buluşuyor
Serpenti Konforla Buluşuyor

Üç parçalık Mosaic Story ile koleksiyon tamamlanırken Roma’nın büyülü atmosferinin bir çantaya işlendiği büyülü bir dünya gözler önüne seriliyor. Casablanca bu üç parçalık hikayede “tatil” duygusunu derinlemesine hissettirmeyi amaçlıyor. Kullanılan desenin deri gövdenin üzerine kabartma baskıyla uygulanması ile üç boyutlu bir dokuya bürünen mozaikler çıkarılabilir ahşap saplar ve ve ikonik yılanbaşı toka ile çantaya lüks dokunuşlar katıyor.

Serpenti Konforla Buluşuyor
Serpenti Konforla Buluşuyor


Koleksiyonun Après Tennis teması 20 Nisan 2022’de, Mosaic teması ise 20 Mayıs 2022’de dünya çapındaki seçili Bulgari butiklerinde müşterilerle buluşmayı bekliyor.