Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Pandemide Hamur Etkisi

17 Ağustos 2021
Pandemide Hamur Etkisi

Tasarımları ve ilham kaynakları kadar kullanmayı tercih ettiği malzeme kombinasyonlarıyla da adından çokça söz ettiren multidisipliner sanatçı Daniel Arsham, yeni koleksiyonu vasıtasıyla eklektik tasarımlarını meraklılarıyla buluşturuyor.

Friedman Benda ile yaptığı iş birliğine yeni bir soluk getiren sanatçı 2019’daki sergisinden aldığı olumlu eleştirilerin ardından 2021 yılında Objects for Living: Collection II ile sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Pandemide Hamur Etkisi
Pandemide Hamur Etkisi

Yaklaşımında sanatı, mimariyi, modayı, kısacası sanatın ve yaratıcılığın pek çok dalını harmanlayan sanatçı iddialı tasarım pratiğinde birden çok derdi, tek bir koleksiyonla anlatmayı hedefliyor.

Pandemi döneminde evinde geçirdiği süre boyunca hayatında olmasını istediği objeleri hayal eden ve bunları çocuklarının oyun hamurlarıyla şekillendirerek hayat bulmalarını sağlayan sanatçı, malzemenin izin verdiği dolaysızlığı tüm koleksiyona yansıtmayı başarmış.

Pandemide Hamur Etkisi
Pandemide Hamur Etkisi

Ortaya çıkan tüm mobilyaların eşsiz birer heykel gibi değerlendirilmesini istemediğini söyleyen Arsham, her bir parça hak ettiğince kullanılmalı ve hayata karışmalı diyerek rahatlığı ve tasarımı aynı potada erittiğinin altını çiziyor.

Koleksiyon 30 Ağustos – 25 Eylül tarihleri arasında Friedman Benda’da ziyarete açık olacak.