New York’ta Yeni Bir Adres: Aman New York

Yılın en çok beklenen otellerinden biri olan Aman New York 2 Ağustos’ta kapılarını açıyor.

Bu senenin en çok beklenen otellerinden biri olan Aman New York, Manhattan’ın en meşhur caddelerinden 57th Street ve Fifth Avenue’nun kesiştiği bir noktada kapılarını açıyor. 2 Ağustos’ta açılacak otel 25 Temmuz’dan itibaren rezervasyonları alacak.

83 süitli otel, yaklaşık 100 yıllık bir yapı olan Crown Building’in restore edilip yeniden tasarlanmasıyla hayata geçirilmiş. Otelin mimarı, Four Seaons ve Mandarin Oriental gibi dünyanın önde gelen lüks otellerine imza atan Jean-Michel Gathy.

Forbes’un haberine göre, bu yeni otel New York’un en geniş süitlerine ev sahipliği yapıyor. Odaların iç tasarımında Japon mimarisinin dingin ve sakinleştirici çizgilerinden ilham alınmış. Hatta çağdaş Japon sanatçısı Ryoko Adachi’nin otel için özel olarak tasarladığı tablolar duvarları süslüyor. Otel grubunun Amerika’daki üçüncü oteli olacak Aman New York, devasa çatı havuzu ve yaklaşık 25.000 metrekarelik spa’sı ile de şimdiden şehrin gözde adreslerinden biri olacak gibi görünüyor.

Bugün dünya genelinde 34 Aman oteli bulunuyor, grubun otellerinden biri de Amanruya Bodrum. Ege’nin incisi Bodrum’da, yeşillikler arasında lüks bir inziva adresi olan Amanruya Bodrum, meşhur mimar Turgut Cansever’in klasik çizgilerinden ilhamla tasarlanmış 36 taş villadan oluşuyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir