Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

McQueen Külliyatı

10 Kasım 2021
McQueen Külliyatı

Alexander McQueen, vakti zamanında bizzat sergilediği alternatif duruşuyla ve akabinde miras olarak bıraktığı markasıyla yaratıcı gücünün vermiş olduğu liderliği ile ne kadar göz doldursa da ahlaki bakış açısı ve sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle de adından söz ettirmeyi başarmış bir marka olarak tarihe adını altın harflerle yazdırdı.

Mcqueen Külliyatı
Mcqueen Külliyatı

Zira McQueen’in belgesellere konu olan tasarımları, pek çok genç yeteneğe ilham olan perspektifi ve bugün Sarah Burton tarafından devam ettirilen estetik değerlerine ek olarak, marka modayla ilgilenen genç isimlere deyim yerindeyse bir okul oluyor.

Mcqueen Külliyatı
Mcqueen Külliyatı


Gençleri sanata yönelmeye teşvik etmek maksadıyla kurulan bir topluluk olan A Teams Art Education ile iş birliğine soyunan marka London Borough of Tower Hamlets’te bulunan yaratıcı dimağlara yeni olanaklar sunmayı hedefliyor. Markanın yaratıcı ekibinin de sürece katılacağı atölyeler, Alexander McQueen’in finansal koruması altında gerçekleştirilecek. El işçiliği, nakış dersleri, desen ve kumaş eğitimi gibi farklı alanlarda gençlere destek verecek bu proje, Alexander McQueen’in bakış açısını yeni jenerasyonun tasarım kaidelerine dahil edecek.