Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Levi’s ve Miu Miu Bir Araya Gelirse

6 Mayıs 2021
Levi’s ve Miu Miu Bir Araya Gelirse

Moda sektörü, lüks ve fast-fashion markalar arasında iş birliklerine iyiden iyiye alıştı. Artık lüks algısının evrim geçirdiği bir dönemde, olması gereken de aslında buydu. Tıpkı farklı markalar arasındaki iş birlikleri gibi, artık sürdürülebilir bakış açısı da alışkanlıklarımızdan biri halini aldı. Peki bu bahsettiklerimizin hepsinin bir araya geldiği iş birliklerine ne demeli? Levi’s ve Miu Miu arasındaki kolaborasyon, biraz önce saydığımız tüm noktaları ortak bir paydada buluşturuyor. 

Levi’s Ve Miu Miu Bir Araya Gelirse
Levi’s Ve Miu Miu Bir Araya Gelirse

Upcycled by Miu Miu Levi’s iş birliği, 1980’lerden ve 90’lardan kalan Vintage 501 jean’leri ve Trucker ceketlerini, Miu Miu’nun pastoral ve sıra dışı süzgecinden geçiriyor. Her ne kadar vintage parçalar erkekler için üretilmiş olsalar da, tasarımlar feminen bir görünüme bürünüyorlar. Kristaller, inciler, çiçek motifleri, romantik bir hava yaratırken, denim’lere entegre edilen deri detaylar, işlemeler ve kabarık formlar, bu romantizmi modernize ediyorlar. 

Levi’s Ve Miu Miu Bir Araya Gelirse
Levi’s Ve Miu Miu Bir Araya Gelirse

Koleksiyonun ilham kaynakları arasında ise Miu Miu dünyasını yansıtan Emma Corrin, Lila Moss, Georgia Palmer var. Bu isimler aynı zamanda koleksiyonun favori ürünleriyle kamera karşısındalar. Upcyled by Miu Miu koleksiyonuMayıs ortasında London Selfridges ve Shanghai IAPM’de ilk defa tanıtılacak. Ardından koleksiyon çevrimiçi olarak miumiu.com’da, dünya çapında ise 18 seçkin Miu Miu mağazasında ve Dover Street Market Los Angeles’ta satışa sunulacak.