Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Japon Stili ve Fransız Ekolü

2 Kasım 2021
Japon Stili ve Fransız Ekolü

Virgil Abloh ve Nigo, NIGO x Louis Vuitton LV² için bir kez daha bir araya geldi. İkilinin 2020’deki kapsül koleksiyonu ile aynı temaları takip eden kürasyon, Fransız moda evinin tasarım motiflerini Japon tasarımcının sokak stili estetiğiyle birleştiriyor.

1950’lerin ve 60’ların nüanslarını yakalayan parçalar, Japon gelenekselliğini sokak stiliyle buluşturuyor ve iki alt kültürün hakkını bu kapsül koleksiyonla veriyor.

Japon Stili Ve Fransız Ekolü
Japon Stili Ve Fransız Ekolü

İş birliğinin tekrarı onuruna kırmızı “LV MADE” grafikleriyle bezenmiş beyaz tonda üretilen LV trainer, koleksiyonun yüzü olurken, yün ceket kemeri, tipik olarak geleneksel Japon silüetlerinde bulunan bir obi kuşağına atıfta bulunuyor. Japon sokak stilinin geleneksel Japon sanatıyla buluşmasının çantalardaki Furoshiki düğümüyle kendini gösterdiği koleksiyon, LV monogramı ile iş birliğini zirveye taşıyor.

Japon Stili Ve Fransız Ekolü
Japon Stili Ve Fransız Ekolü

Louis Vuitton’un birleştirici ve küresel duruşu altında iki kültürü bir araya getiren ve denim kullanımında bonkör davranılan koleksiyonda çanta ve ayakkabı dışında cüzdan, ceket, gömlek ve hatta Zillionaires gönüş gözlükleri de yer alıyor.

Koleksiyona Louis Vuitton web sitesi üzerinden ve mağazalardan ulaşmak mümkün.