Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

House of Gucci’nin En İyi Mücevher Görünümleri

23 Kasım 2021
House of Gucci’nin En İyi Mücevher Görünümleri
“House of Gucci”nin parlayan bir diğer yıldızı ise Bulgari mücevherleri.

Patrizia Reggiani’yi kehribar gözleri ihtirasla parlayan Lady Gaga’dan daha iyi kim canlandırabilirdi? Sanıyoruz ki bir başkası Lady Gaga’nın eline su dökemezdi. Her ne kadar İtalyan aksanı biraz eleştirilmiş, hatta daha çok Rusçaya benzetilmiş olsa da beyaz perdede Patrizia Reggiani olmanın hakkını vermiş gibi görünüyor. Filmi görmek için merakla bekleyeduralım, fakat mücevherleri görmek için yazının satırlarında ilerlemeniz yeterli olacaktır.

Film, Sara Gay Forden’ın The House Of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed isimli romanının uyarlaması. Gucci ailesinin 1980-90’lar civarında bir dönemini ele alıyor, bu da demek oluyor ki ihtişamın, parıltının ve gece hayatının ortasında bir yerlerde duruyor hikâye. Ve tabii mücevherlerin ışıltısı içerisinde…

The House Of Gucci
The House Of Gucci

Fragmanda gördüğümüz mücevherlerin pek çoğu oldukça iddialı, hacimli ve Bulgari. Markanın Heritage and High Jewelry Koleksiyonu’ndan gelen rengarenk gerdanlık bu mücevherlerden ilki. 90’lı yıllarda Prenses Yasemin Ağa Han’a ait olan bu gerdanlığın üçgen şeklindeki motiflerinin her biri zümrütlerle çevrelenmiş. Üçgenlerin arasına serpiştirilen pembe turmalinler, safirler ve elmaslar renk cümbüşünü ve zenginliği artıran diğer taşlar.

Bir diğer mücevher seti, Bulgari’nin yeni koleksiyonu Le Magnifiche’den yakut ve pırlantadan tasarlanmış kolye ve küpe seti. Kolye ve küpeler 11 oval yakut ve 77 yuvarlak kesim pırlantadan oluşuyor. Ayrıca, mücevherlerle birlikte Lady Gaga’nın üzerinde gördüğümüz elbise de Reggiani’nin 1987 Chanel Haute Couture koleksiyonundan giydiği bir elbisenin yeniden üretimi.

House Of Gucci'Nin En İyi Mücevher Görünümleri
House Of Gucci

1972’lerden ametist ve pırlantalı altından bir Serpenti Tubogas Heritage bileziği ve 1977 yılından bir başka Serpenti Tubogas Heritage bileziği de filmde boy gösteren Bulgari mücevherleri arasında.

“The House of Gucci” 24 Kasım’da gösterime giriyor, Türkiye sinemalarına ise 26 Kasım’da gelecek.