Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Gezegene Saygılı Sneaker

2 Mayıs 2021
Gezegene Saygılı Sneaker

2024’e kadar plastikten arınmış olma hedefini açıklayarak kalpleri fetheden Adidas bu açıklamasının hemen ardından lansmanını yaptığı yüzde yüz geri dönüştürülebilir Future Loop ile sözünü tutacağının sinyallerini verirken, hali hazırdaki modellerinde de hızlı bir dönüşüme girdiğini duyurmuştu.

Ultraboost ile dönüşüm hikayesinde mihenk taşı sayılacak bir adım atan Adidas, Ultraboost Made To Be Remade’lerin ayakkabı diline yerleştirdiği QR kod ile kullanım ömrünü dolduran ayakkabıları Adidas mağazasına getiren tüketicilerden geri alacağını ve bu ayakkabıları tamamen geri dönüştürülecek şekilde parçalara ayıracağını duyurdu.

Gezegene Saygılı Sneaker
Gezegene Saygılı Sneaker

Ayrıca Ultraboost 21 x Parley For The Oceans ve Ultraboost 6.0 DNA x Parley modelleriyle de bu geleneği sürdürmeyi planlayan marka, Ultraboost 21 ile plajlardan toplanan atıklardan elde edilen bir iplik olan Primeblue’yu da ürünlerinde kullanıyor.

Ultraboost 6.0 DNA’in de yine Primeblue ile üretilen sayası ve yüzde yirmi yeniden işlenmiş balık ağlarından oluşan katmanlı malzemesi, çevre dostu marka severlerin gözdesi olmaya aday görünüyor.

Gezegenimizin geleceğini koruma altına alan Adidas, tüm markalara örnek olacak duruşuyla çokça takdiri hak ediyor, ne dersiniz?