Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Drone ile Güvenlik Hissi

18 Mayıs 2021
Drone ile Güvenlik Hissi

Son dönemde evimizin dışında pek vakit geçiremesek de güzel günler yakında. Bu mottoyla yola çıkan Amazon da yakın gelecekteki güvenlik önlemlerini hat safhaya çıkartmayı planlayarak ev sahibi uzakta olduğunda gözü arkada kalmasın diye evin etrafında uçabilen otonom bir drone olan Ring Always Home Cam’i geliştirdi.

Evdeki bir dizi sensöre bağlanan “uçan” güvenlik kamerası, sensörlerden biri olası bir hırsızlık tarafından tetiklenirse kullanıcının evindeki önceden belirlenmiş alanlara otomatik olarak uçacak şekilde tasarlandı.

Drone Ile Güvenlik Hissi
Drone Ile Güvenlik Hissi

Evin her yerine hakim olabilmeyi sağlayacak onlarca kameradansa belirlenen alanlara uçuş mesafesi uzaklıkta olan bir drone ile tüm problemi ortadan kaldıran Ring’in kurucusu Jamie Siminoff; “Kullanıcılara evde istedikleri her bakış açısının esnekliğini verirken, aynı zamanda gizlilik ve güvenlik temel ilkelerimizi sunabilecek bir kamera yaratmak istedik” diyor.

Kamera 7/24 kayıt altına alınan görüntülerden ziyade belirlenen alanlarda herhangi bir tetiklenme olması halinde kayda giriyor ve gizlilik ilkesini asla ihlal etmiyor. Geliştirilme aşamasında olan cihazın piyasa fiyatının 250 USD civarında olması bekleniyor.