Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Basketbolun Renk Kuralları

3 Haziran 2021
Basketbolun Renk Kuralları

Sanatçı ve tasarımcı Yinka Ilori, Birleşik Krallık’ın iki büyük finans merkezinden biri olan Canary Wharf’taki bir Londra parkını kendi imzası haline gelen desenler ile renkli bir halka açık basketbol sahasına dönüştürdü. Canary Wharf Estate tarafından yönetilen, dünyaca ünlü 50 sanatçı ve zanaatkarın 75’in üzerinde kalıcı eserini içeren büyük bir kamu sanat programının bir parçası olan ve Ekim 2021’e kadar açık kalacak olan saha için kullanılan slogan “olabileceğinin en iyisi ol”.

Basketbolun Renk Kuralları
Basketbolun Renk Kuralları

Pandemi sebebiyle uzun bir kapanma dönemi yaşayan İngiltere halkı bu slogan ile umut ve iyimserlik aşılayan sanatçının yarattığı alanın tadını birlikte çıkartmaya hazırlanıyor. Yaz boyunca bir dizi turnuvaya, derse ve etkinliğe ev sahipliği yapacak olan saha için Ilori, “Projemin yeni Canary Wharf’ın bir parçası olduğunu ve insanların bir zamanlar bölgeye dair sahip oldukları algılara meydan okuduğunu hissediyorum” diyor ve herkesi bu renkli dünyanın içinde yer almaya davet ediyor.

Eğer ilerleyen günlerde derin bir nefes alıp, sokakla yeniden bir araya geleceğiniz tatil planlarınız var ise, Londra’nın sanat odaklı normalleşme dönemi ilginizi çekebilir.

Basketbolun Renk Kuralları
Basketbolun Renk Kuralları