Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

BASE Buluşturuyor!

28 Eylül 2021
BASE Buluşturuyor!

Türkiye genelindeki tüm Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik, tekstil bölümlerinden yeni mezun öğrencilerin çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiren BASE; Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde 29 Eylül- 3 Ekim tarihleri arasında 5. edisyonu ile sanatseverlerle buluşuyor.

Bu yılki teması “Rezonans” olan sergide yeni mezun 100 sanatçı adayının 114 eseri yer alıyor. BASE’in küratörü Derya Yücel, Rezonans temasının beş yıllık geçmişlerindeki ortak titreşim ve bütünsel enerji alanından kaynaklandığını dile getiriyor.

Base Buluşturuyor!
Base Buluşturuyor!

Amaçlarından birinin de galeriler ile sanatçıları buluşturmak ve yeni keşiflere yol açmak olduğunu söyleyen Yücel, şimdiye kadar bu misyonu yerine getirebilmiş olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ekliyor.

Sergi; Covid-19 önlemleri kapsamında internet sitesi üzerinden giriş yaparak seçilecek gün ve saat aralığında ön kayıt yaptırılması karşılığında ya da base.ist adresinden online olarak ziyaret edilebilecek.