Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Barbie Gibi Giyinmek

7 Ocak 2022
Barbie Gibi Giyinmek

Yılların eskitemediği oyun arkadaşı Barbie ve 1945 yılından beridir modaya yön veren Balmain bir araya gelirse hiç şüphesiz ki oyunun kuralları yeniden yazılır!

Balmain’in yaratıcı yönetmeni Oliver Rousteing koleksiyonu anlatırken kadın erkek ayrımının tamamen ortadan kalktığını, buram buram nostalji koksa da günümüz hızlı tüketimine göz kırpan 50 parçalık bir kapsül koleksiyon oluşturduklarını söylüyor ve ekliyor; “Bu sadece bir tasarımcının değil, aynı zamanda bir çocuğun da rüyası.”

Barbie Gibi Giyinmek
Barbie Gibi Giyinmek

Koleksiyonda Balmain’e ait klasiklerin Barbie pembesiyle tonlandığı parçalar yer alırken, en dikkat çeken markalama ise Barbie fontuyla yazılan Balmain logosu oluyor. Sweatshirt ve mayolarda sıkça göreceğimiz markalama pembeyle birleşince ise Barbie dünyasına atıfta bulunulduğunu anlamak kaçınılmaz hale geliyor.

İş birliğine özel olarak Barbie ve Ken avatarlarının kullanıldığı 3 adet NFT ile de dijital dünyaya giriş yapan koleksiyon, NFT’leri Mattel Creations üzerinden açık artırma ile satışa sunmaya hazırlanıyor.

Barbie Gibi Giyinmek
Barbie Gibi Giyinmek