Üç Boyutlu Adımlar

Çevreye duyarlılığı ile gündemde olmaktan büyük keyif alsa da yaptığı yeniliklerle de anılmanın hazzını yaşayan Adidas yeni bir taban için kolları sıvadı.

Marka, Kaliforniya menşeli bir baskı teknolojisi şirketi olan Carbon ile ortaklaşa bir 4-D orta taban teknolojisi geliştirdi. Marka sponsorluğundaki Tom Daley ve James Harden gibi profesyonel sporculardan oluşan ekibin verilerini ve Carbon’un dijital ışık sentezi teknolojisini 3 boyutlu bir orta taban üretmek için birleştiren Adidas, bu yeni iş birliği ile bir ayakkabı üretmek için kullanılan zamanı 90 dakikadan 20 dakikaya düşürdüğünü açıkladı.

Yeni 3-D-baskılı kafes şeklindeki orta taban, dikey aşağı doğru hareket ile diğer orta tabanlara göre üç kat daha fazla enerji üretiyor. Bu hareket ile aniden durmak gerektiğinde genellikle ayağı yere vurmak için harcanan enerjinin sert zeminden ziyade ayağın önüne doğru yönlendirilmesi sağlanıyor.

Teknoloji kombinasyonunu tercih eden Adidas 4DFWD, yeni tabanla birlikte ayağı rahat bir şekilde saran ve 10 km boyunca ekstra destek sağlayan örgü çorap benzeri bir yapıya sahip ultra hafif bir Primeknit üst kısım ile birlikte 12 Ağustos 2021 tarihinde online’da ve raflarda yerini alacak.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir