Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Tudor Pelagos FXD Chrono “Cycling Edition”

10 Mayıs 2024
Tudor Pelagos FXD Chrono “Cycling Edition”
Tudor, markanın Pro Cycling Team bisiklet takımı için ürettiği yeni saati Tudor Pelagos FXD Chrono “Cycling Edition”ı duyurdu.

İsviçreli saat markası Tudor, iki yıl önce dünyaca ünlü bisikletçi Fabian Cancellara ile bir bisiklet takımı kurmak için bir araya gelmiş, 15 Mayıs 2022’de Tudor Pro Bisiklet Takımı ilk yarışı için yola çıkmıştı. Tudor’un “Born to Dare” mottosunu benimseyen takım, çoğunlukla dünya turu deneyimi az olan genç bisikletçilerden oluşuyor; takım aynı zamanda mentorluk vermeyi de amaçlıyordu. Bu hedeflerle yola çıkan takım için marka özel saat modelleri de üretmişti.

Tudor Pelagos Fxd Chrono “Cycling Edition”

“Giro d’Italia, 1909’da La Gazzetta dello Sport gazetesinin satışlarını artırmak için düzenlenmeye başlamıştı. Bu sene 4 Mayıs’ta başlayan yarış, 26 Mayıs’ta Roma’da sona erecek. 3.400 kilometrelik yarış, 21 etaptan oluşuyor.”

Tudor, geçtiğimiz günlerde Pro Cycling Team için bir yeni model daha üretti. Yeni model Pelagox FXD Chrono “Cycling Edition”, İtalya bisiklet turu Giro d’Italia’da takıma eşlik edecek. Tudor aynı zamanda Giro d’Italia’nın da resmi sponsoru.

Tudor Pelagos Fxd Chrono “Cycling Edition”

Pelagos modellerini her ne kadar dalış konseptiyle özdeşleştirsek de Pelagos FXD Chrono “Cycling Edition”, bu sefer farklı bir amaçla üretiliyor. 43 mm çapındaki karbon kompozit kasaya 60 dakikalık sabit bezel eşlik ediyor. Saatin kadranı, bisiklet hızları için özel olarak üretilmiş bir takimetre ölçeğine de ev sahipliği yapıyor. Takimetre ölçeği, bisiklet sürücüsünün belirli bir mesafe boyunca ortalama hızını hesaplamasını sağlıyor.

Tudor Pelagos FXD Chrono “Cycling Edition”, ağırlıklı olarak siyah ve kırmızı renklerde tasarlanmış. Siyah kadrana, takimetre ölçeğindeki kırmızı renkler eşlik ediyor. Renk bütünlüğü siyah kumaş kayışla tamamlanıyor. Saat, 100 metreye kadar suya dayanıklı.

Saatin kalbinde ise otomatik mekanizma kalibre MT5813 yer alıyor. 4 Hz titreşim hızındaki mekanizma, 70 saatlik güç rezervine sahip.