Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Bisikletçiliğin Federer’i Cancellara’dan Yeni Bir Takım

12 Mayıs 2022
Bisikletçiliğin Federer’i Cancellara’dan Yeni Bir Takım

İsviçreli saat markası Tudor, dünyaca ünlü bisikletçi Fabian Cancellara ile İsviçreli bir bisiklet takımı kurmak için bir araya geldi. Tudor Pro Bisiklet Takımı’nın ilk yarışı 15 Mayıs’ta!

Tudor’un dalış saatlerini yazarken söylemeyi hep sevdiğim bir cümle var: “Tudor’la daha derinlere iniyoruz.” Markanın kimi zaman Fransız Donanması’yla işbirliği içinde tasarladığı dalış saatleri ve bu saatlerin fonksiyonlarıyla denizlerin fersah fersah altını keşfetmek oldum olası ilginç gelmiştir. Ne var ki, bu sefer Tudor’la denizlerin altına inmiyor, yolculuğu karaya taşıyoruz. Üstelik bu yolculuk iki teker üzerinde çünkü Tudor yeni bir bisiklet yarış takımı için dünyaca ünlü bisikletçi Fabian Cancellara ile bir araya geliyor.

Bisikletçiliğin Federer’i Cancellara’dan Yeni Bir Takım
Tudor Pro Bisiklet Takımı yola ön ve arka taraflarında kırmızı Tudor logolarının olduğu siyah takımlar içerisinde çıkıyor.

Kimileri için bisiklet dünyasının Federer’i olan Cancellara, bugüne dek pek çok Olimpiyat ve Dünya Şampiyonası’na imza attı. 41 yaşındaki İsviçreli bisikletçi şimdiyse Tudor Pro Bisiklet Takımı’na önderlik etmeye hazırlanıyor. Tudor Pro Bisiklet Takımı’nın amacı, markanın “Born to Dare” mottosuyla zirveye ulaşmak. Takımın ilk yolculuğu 15 Mayıs 2022’de Paris-Roubaix U23 yarışı için pedallara basmasıyla başlayacak. 2022 sezonun geri kalanında UCI Continental sınıfında yarışmaya devam edecek olan Tudor Pro Bisiklet Takımı, adım adım zirveye ulaşmayı hedefliyor.

Bir röportajında İsviçre’nin bir bisiklet takımına ihtiyacı olduğunu söyleyen Cancellara, Tudor Pro Bisiklet Takımı’yla İsviçre’de pedal çevireceği zamanın kendisi için de büyük bir gün olacağını dile getiriyor. Tudor Pro Bisiklet Takımı aynı zamanda yeni nesil genç bisikletçileri izlemek ve eğitmek için de bir gelişim programı sürdürecek.