Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

TAG Heuer Formula 1 | Kith

15 Mayıs 2024
TAG Heuer Formula 1 | Kith
TAG Heuer, ilk kez 1986’da duyurduğu Formula 1 koleksiyonu için Kith ile bir araya gelerek renkli ve ikonik bir seri duyurdu: TAG Heuer Formula 1 | Kith.

Denizin ve güneşin iç açıcı renklerinin bir araya geldiği yaz günleri yaklaşırken saat markalarının duyurduğu rengarenk saatler de keyfimizi yerine getiriyor. TAG Heuer’in geçtiğimiz günlerde duyurduğu TAG Heuer Formula 1 | Kith modelleri de işte tam bu tür saatlerden oluşuyor. Kith’in kurucusu modacı Ronnie Fieg’in de elinin değdiği koleksiyon, TAG Heuer’in 1986’da ürettiği TAG Heuer Formula 1 koleksiyonundan ilhamla yola çıkıyor.

Siyah, mavi, kırmızı ve yeşil renklerinde bezeller, plastik kayışlarıyla 1986’da üretilen bu seri TAG Heuer saatlerine göre düşük bir fiyat segmentinde duyurulmuştu. Quartz mekanizmalı ve renkli Formula 1 saatleri, saat meraklılarınca bir koleksiyon parçası haline gelmişti. Hatta öyle ki, Ronnie Fieg’in kendi koleksiyon hikâyesi de bir Formula 1 saatiyle başlamıştı. Bugün bir araya gelen ikili, ikonik seriye yeniden hayat verdi. TAG Heuer Formula 1 | Kith, limitli sayıda 10 farklı modelden oluşuyor.

Tag Heuer Formula 1 | Kith

Yeni modeller, Formula 1 serisinin orijinal özellikleri korunarak tasarlanmış. Öyle ki, kasanın o zamanlardaki tedarikçisine ulaşılıp aynı kalıplar kullanılarak üretilmiş. 35 mm çapındaki kasalara renkli kauçuk kayışlar eşlik ediyor. (1986’daki seride kauçuk değil, plastik kayış kullanılıyordu.)

Saatlerin bir diğer dikkat çeken özelliği ise TAG Heuer ve Kith logolarının birleşmesi. Kırmızı yeşilli TAG Heuer logosunun yeşil kutucuğunda “TAG” değil, “KITH” yazıyor. İşbirliğindeki yedi saat dünya çapındaki Kith mağazalarında satışa çıkacak. TAG Heuer ise 825 adetle limitli iki modeli saat meraklılarıyla buluşturacak. Siyah PVD kasadaki bu saatler siyah kadranla birlikte sunuluyor, bezelleri ise mavi ve yeşil renklerde tasarlanmış.

Tag Heuer Formula 1 | Kith

TAG Heuer ve Kith arasında paylaşılan bir model ise 1350 adetle limitli sayıda üretilmiş. Sarı kadran, kırmızılı vurguları olan siyah bezelle birlikte tasarlanmış. Çelik bilezikle birlikte vintage görünümü pekiştirilmiş.