Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Stan Smith’e Golfçü Bakışı

11 Mayıs 2021
Stan Smith’e Golfçü Bakışı

50 yıllık tarihini ikonik duruşu ve aerodinamik deri kalıbı, delikli üç şeridi ve zahmetsiz tasarımı ile karakterize eden Adidas’ın Stan Smith’i, tarihinde ilk kez golf merkezli yeni bir yaklaşımla geri geliyor.

2024’e kadar tamamen geri dönüştürülebilir ürünler üretme sözünün arkasında duran marka bu politikasını Stan Smith için de hayata geçirdi. Model, yüksek performanslı geri dönüştürülmüş malzeme olan Primegreen ile elde edilen sayası ve dönüştürülebilir mantar tabanıyla sahalara su geçirmez namıyla geri döndü.

Stan Smith’e Golfçü Bakışı
Stan Smith’e Golfçü Bakışı

Ayakta durma süresinin yüksek olduğu oyun için özel tasarlanan ayakkabılara orta tabanda PU yastıklı bir çorap astarı ve PU yastıklama sağlandı. Geçmişe saygı içinse çıkartılabilir püsküllü ayakkabı dili Kiltie’ye sahip olan Stan Smith, farklı duruşuyla şimdiden arzu nesnesi olarak aklımıza kazındı.

Stan Smith’e Golfçü Bakışı
Stan Smith’e Golfçü Bakışı


Adidas golf departmanı global ayakkabı direktörü Masun Denison; “Tasarım aşamasında ilk karar verdiğimiz şey klasikleşmiş yeşil- beyaz renk kombinasyonumuzdu, şimdi daha sürdürülebilir bir Stan Smith’le golf severlerin karşısına çıkmaktan heyecan duyuyoruz” diyerek, hem Stan Smith’in, hem Adidas ve golf ilişkisinin, hem de tahmin edeceğiniz üzere sürdürülebilirliğin altını çiziyor.