Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı

23 Mart 2022
Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı

Tekne sezonu yaklaşırken deniz tatilini daha da keyifli hale getirecek oyuncaklara bir göz attık. Denizaltıdan tüpsüz dalış kitine, heyecan verici “oyuncak” listemiz aşağıda sizi bekliyor.

1

Nemo 2

Hollandalı kişisel denizaltı üreticisi U Boat Worx’ün kompakt serisi Nemo’nun ikinci modeli Nemo 2, dünyanın en hafif denizaltı aracı olması ve yat garajında iki jet-ski’den fazla yer kaplamamasıyla süperyatlar için ideal bir deniz oyuncağı. Treyler ile taşınabilmesi ve jet ski gibi tekne rampasından basitçe fırlatılabilmesi ise başka bir kolaylık. Temel olarak bir joystick ve derinlik kontrolünden oluşan basit bir tahrik sistemi ile Nemo 2, Sub Center Curacao’daki U Boat Worx üssünde 12 günlük bir eğitim kursunun ardından, sahibinin kolayca kullanabileceği şekilde tasarlanmış.

Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı
Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı

İki kişilik oturma yeri bulunan Nemo 2, 100 metre derinliğe inebiliyor ve küre şeklindeki camıyla engelsiz bir görüş alanı sunuyor. Diğer denizaltılar sipariş üzerine yapılırken seri üretimde olan Nemo 2’yi doğrudan satın almak mümkün. 2.500 kg ağırlık, 2,8 metre boy, 2,31 metre en ve 1,55 metre yüksekliğe sahip Nemo 2 elektrikli motorla çalışıyor ve 8 saate kadar seyir yapabiliyor. Fiyatı 1.060.800 dolar.

www.uboatworx.com

2

Radinn jet-board X-Sport

“Buzlu fiyortlardan sıcak sahillere kadar her yerde seyredebilen elektrikli sörf tahtası” olarak itibarını sağlamlaştıran Radinn’in son board’u X-Sport’un şimdiye kadarki en sağlam model olduğu vurgulanıyor. Yeni X-Sport, dayanıklı, hafif motorlu bir jet tahtası olacak şekilde tasarlanmış. Selefleri gibi, X-Sport da şık bir siluete ve dalgaları kesmesine yardımcı olacak hidrodinamik tasarıma sahip.

Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı
Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı

Radinn jetboard müşterilerine kendi konfigürasyonunu yaratma seçeneği sunuyor. X-Sport, Freeride ve Carve board modellerinden birini seçtikten sonra saatte 27 mil ya da 35 mil hız yapan jet motorunuzu seçiyorsunuz. Pil tercihinizle 25 ya da 45 dakika jetboard’unuzu kullanabilirsiniz. Radin X-Sport’un fiyatı belirlediğiniz konfigürasyona bağlı olarak 9.345-16.295 dolar arasında değişiyor.

www.radinn.com

3

Tiwal 2

3,3 metrelik Tiwal 2, sert, şişirilebilir V şeklinde bir gövdeyi tam sarma yelken sistemiyle birleştiriyor. Kompakt bir şekilde saklanabilen Tiwal 2, teknede taşımak için iyi bir seçim. Demiryerinde yelken yapmaya hazır olduğunuzda sadece 15 dakikada kurulması ve yelken performansıyla “İyi ki!” dedirtecek bir oyuncak. Fiyatı 5.600 euro+KDV.

www.tezmarin.com

4

F-One Rocket Air 2021

Sörf, SUP, sörf wing, kiteboard… Hepsini yapabilen foilli bir board kulağa iyi geliyor, değil mi? F-One Rocket Air, çok yönlü deniz sporcuları için ideal. Dengeli ve ultra hafif olmasıyla hızlı seyir için tasarlanan, şişirilebilir F-One Rocket Air 2021, ekstra sert Dropstitch malzemesiyle çok sağlam. Fiyatı 572 euro.

www.f-one.world

Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı
Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı

5

Seabob F5 SR

Bugüne kadar satışa sunulan en güçlü Seabob olan F5 SR’nin e-jet güç sistemi, saatte 22 km hıza 7 kademeli olarak ulaşıyor. F5 SR, standart donanım olarak iki entegre kamera, dahili bir kayıt sistemi ve WLAN aktarım modülü içeren bir kamera sistemine sahip. Seabob F5 SR, iki arka yüzgeciyle dalışlarda manevra kabiliyetini artırarak kullanıcısının balık gibi hissetmesini sağlıyor. Fiyatı oldukça pahalı (17.332,35 euro) ancak Avart Luxury Toy’da kiralama seçeneği de mevcut.

www.avartluxurytoys.com

Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı
Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı

6

Blu3 Nomad

Tüp olmadan sualtında bir saat gezinmeye ne dersiniz? Pille çalışan hava beslemeli şamandırasıyla dokuz metre derinliğe kadar özgürce ve güvenle sualtını keşfetmeyi sağlayan Blu3 çok basit bir metotla çalışıyor. Bir sensör, akıllı regülatörün içindeki silikon diyaframın hareketini kaydediyor ve pompaya “daha fazla hava” mesajı içeren bir sinyal gönderiyor. Böylece tam ihtiyacınız olduğu anda su üzerindeki üniteden taze hava geliyor. Bu ürün, oyuncak olarak şahane olmakla birlikte, pervane arızası gibi durumlarda tekneyi karaya çekmeden veya dalgıç tutmadan tamir etme olanağı da sağlıyor. Fiyatı 1.899-2.949 dolar arasında değişiyor.

www.diveblu3.com

Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı
Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı

7

Audi e-tron e-foil

Su üzerinde sessizce ve emisyonsuz seyir olanağı veren bu havalı alet, saatte 50 km’ye kadar hız yapabiliyor. Audi’nin uçak tasarımından gelen 20 yıllık bilgi birikimini denize taşıyan Audi e-foil, bir uçağın dinamikleriyle tasarlanan gövdesi ve hız arttıkça sudan yükselmeyi sağlayan foili sayesinde kuş gibi süzülüyor. Karbonfiber direk ve kanatlar, düşük ağırlıkla azami mukavemet sağlıyor. 10 güç seviyesi ve ekstra hassas gaz kelebeği ile sürücüsüne tam kontrol olanağı sağlayan e-foil’in ekranından tüm sürüş verileri görülebiliyor. Açık pervane olmaması, Audi e-foil’in “dünyanın en güvenli e-foili” olarak tanıtılmasının ana sebebi. 2 saat seyir yapabilen e-foil, 100 kg’a kadar yük taşıyabiliyor. Pil dahil 32 kg ağırlığındaki e-foil, 14.896 euro+vergiler olarak fiyatlandırılmış.

Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı
Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı

8

Red Shark Bike Sörf

Şişme deniz oyuncağı Bike Sörf, bisiklet olarak veya kano olarak kullanılabilmesiyle çok yönlü. Taşıması ve bakımı kolay olan Red Shark Bike Sörf, sahibine elektrikli hava pompası, yük arabası tekerlekleri, tekerlekli seyahat çantası ve diğer ekstra ekipmanıyla birlikte teslim ediliyor. Fiyatı 3.231 euro.

www.avartluxurytoys.com

Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı
Sezonun En Havalı 8 Deniz Oyuncağı