Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Sevgililer Günü’nde Gidebileceğiniz En İyi Oteller

12 Şubat 2024
Sevgililer Günü’nde Gidebileceğiniz En İyi Oteller
14 Şubat’ı kutlamak için çok romantik ama aynı zamanda iyileştirici bir hafta sonu kaçamağı planlamak isteyenlere Sevgililer Günü için en iyi oteller…

Bu yılki Sevgililer Günü biraz farklı bir hediye seçebilir, sevdiğinizle birlikte bir wellness oteline doğru yola çıkabilirsiniz. Romantik bir atmosferin yanı sıra rahatlatıcı masajlar ve sağlıklı menülerin sunulduğu çağdaş gastronomi örneği restoranlar sıra dışı bir kutlamanın kapısını aralıyor. Sevgililer Günü’nde, evden uzaklaşmadan kaçamak yapabileceğiniz en yeni üç oteli sizin için seçtik.

Lily of the Valley, Fransa

Ödüllü mimar Philippe Starck’ın yeni dönem projelerinden biri olan Lily of the Valley, yıl boyunca açık olan, sağlıklı yaşam ve spora adanmış 5 yıldızlı lüks bir otel. Saint-Tropez’den arabayla sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan otel, el değmemiş bir doğayla çevrili. Koruma altındaki bu alan Fransız Riviyerası’nın akciğerlerinden biri kabul ediliyor ve beş kilometre boyunca uzanan ince kumlu Plage de Gigaro’ya bakıyor. 38 misafir odası, özel teraslı veya bahçeli 6 süit, hem büyük özel bahçesi hem de havuzu olan 8 havuz süiti ve 6 kişilik devasa bir villası bulunan otelin tüm odaları Akdeniz’e doğru uzanıyor. 4 ila 21 gün arasında değişen inziva programları sunan Lily of the Valley’nin sağlıklı yaşam kompleksinde ayrıca 25 metrelik yüzme havuzu, TRX ve Pilates için şık fitness salonları, gelişmiş Biologique Recherche yüz bakımları, ödüllü masörlerin gözetiminde Ayurveda masajları ve bir vegan restoran yer alıyor.

Sevgililer Günü’nde eşsiz bir doğanın içinde, sessiz sakin bir atmosferde çiftler için tasarlanan masaj terapileri ve doğa yürüyüşleri eşliğinde bir hafta sonu kaçamağından daha romantik ne olabilir ki…

Sevgililer Günü'Nde Gidebileceğiniz En İyi Oteller
Lily of the Valley

Palazzo Fiuggi, İtalya

Holistik gelenekleri gelişmiş Batı tıbbıyla birleştiren bütünleyici bir yaklaşımla bedeni, zihni ve ruhu tamamen gençleştirmek amacıyla kurulan Palazzo Fiuggi’de hem romantik hem holistik bir Sevgililer Günü geçirebilirsiniz.

Roma’ya arabayla sadece bir saatlik mesafede, eşsiz manzaralar sunan bir tepede büyülü bir şato gibi yükselen Palazzo Fiuggi, bağışıklık sistemini güçlendiren şifalı termal sularıyla tanınıyor. Otelin tarihçesi epey eskilere uzanıyor. Papa Boniface VIII ve Michelangelo gibi efsanevi isimlerin çeşitli rahatsızlıklarını tedavi etmek için bu bölgeyi sık sık ziyaret ettikleri biliniyor. Fiuggi’nin mineral kaynakları, bugün bile şifa dağıtmaya ve arındırmaya devam ediyor. Art Deco döneminden kalma gösterişli bir İtalyan sarayında konumlanan Fiuggi aslen 1913 yılında inşa edilen ve orijinal adı Grand Hotel Palazzo della Fonte olan tarihi bir otel. İtalyan Kralı Vittorio Emanuele II ve Kraliyet ailesi için yazlık saray olarak inşa edilen mekânın her adımında egzotizm ve romantizm peşinizi bırakmıyor. Sevgililer Günü’nde 102 manzaralı odasıyla hem arınıp yenilenerek hem de sevgilinizle keyifli bir tatil geçirerek eve dönebilirsiniz.

En İyi Oteller
Palazzo Fiuggi

Euphoria Retreat, Yunanistan

Euphoria Retreat, Yunanistan’ın ilk destinasyon spa’sı olarak 2021 yılında kapılarını açtı. Bizans’ın önemli simgelerinden UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mezistre’de yer alan Euphoria Retreat, Akdeniz yaşam tarzının zevklerini kucaklarken, Antik Yunan’ın şifa geleneklerinden de yararlanıyor. Tarihçesi 1830’lu yıllara kadar uzanan bir malikanenin etrafına inşa edilen her biri dört katlı üç taş binada yer alan 45 misafir odası ve süit, benzerlerinden çok daha geniş yaşam alanları sunuyor. Zen mimarisinden ve Bizans sanatından yola çıkarak dekore edilen odalarda, Sevgililer Günü boyunca bölgenin sahip olduğu değerli tarihçenin izlerini sürmek mümkün.

Sevgililer Günü'Nde Gidebileceğiniz En İyi Oteller
Euphoria Retreat

Antik Yunanlıların güzelliğine düşkünlükleri bilinir; bu yüzden Euphoria’da güzellik bakımları oldukça ciddiye alınıyor. Dört kata yayılan spa’da rahatlama tekniği olarak hidroterapi kullanılırken, vücudu ve zihni canlandırmak için yüksek sıcaklıklardan, nem terapilerinden ve tuzdan faydalanılıyor. Misafirler ayrıca içsel dengeyi bulabilmek için yoga ve meditasyon stüdyosundan yararlanıyor. Euphoria’da geçireceğiniz günlerin sonunda kendi kendinizin şifacısı olmayı öğreniyorsunuz.

Dağlarda üç saatlik sabah yürüyüşleri ve hatha yoga dersleri, bir Antik Yunan sarayında yaşayacağınız romantizmi kat be kat artıracaktır. 

Sevgililer Günü'Nde Gidebileceğiniz En İyi Oteller
Euphoria Retreat