Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Dünyanın En İyi Otel Spaları

22 Kasım 2023
Dünyanın En İyi Otel Spaları

Seyahatleriniz sırasında yorgunluk atmak ve stresten arınmak için kaldığınız otelin sizin için tasarladığı eşsiz wellness hizmetlerine şans tanıyın.

Royal Mansour Marrakech

Sadece Marakeş’in değil dünyanın en iyi otel spalarından birine sahip olan Royal Mansour, bunu tabii ki hem ükesinin kadim geleneklerine hem de bir Kraliyet oteli olmasına borçlu. Yanlış duymadınız. Royal Mansour’un yaratıcısı ve sahibi bizzat Fas Kralı VI. Muhammed. Hal böyle olunca misafirleri de kelimenin tam anlamıyla krallara layık bir deneyim bekliyor.

Portakal ağaçları, begonvil ve gardenyalarla süslü muhteşem bir Fas bahçesinin ortasından mimari yapısından dolayı bir kuş kafesi misali yükselen spada 3’ü özel spa süiti olmak üzere 13 terapi odası, iki hamam, bir watsu havuzu, sauna, gym ve kuaför bulunuyor.

Le Spa Royal Mansour Marrakech’de wellness ihtiyaçlarını destekleyecek birbirinden farklı programlar yer alıyor. Kilo vermek, yenilenmek, toksinlerden arınmak, gençleşmek gibi hedefler çerçevesinde alanında uzman terapist ve estetisyenler kişiye özel bakım reçeteleri yazıyor. Tüm bunlar için vaktiniz yoksa, Fas’ın muhteşem kokularını içinize çekeceğiniz hamamlarında muhteşem bir arınma yaşadıktan sonra geleneksel Fas masajlarından biriyle kendinizi taptaze hissedebilirsiniz.

Otel Spaları
Otel Spaları

Aman New York

Lüks seyahat sektörünün son dönemde en çok konuştuğu otel açılışlarından biri olan Aman New York, aynı zamanda megakentin en iyi spasını işletiyor olmakla övünüyor. Aman markasının dingin tasarım anlayışı ve wellness konseptinin öncü üyelerinden biri olması, misafirlerine bu duyguyu geçirmeye yetiyor. Markanın aynı zamanda ilk urban oteli olan Aman New York, şehir sakinlerine ve misafirlerine olabilecek en iyi spa hizmetini vermek üzere çok daha iyi hazırlandı diyebiliriz.

83 misafir odası bulunan Manhattan’daki otelin muhteşem şehir manzaralı spası tam üç kata yayılacağını duyurduğunda, eşi benzeri olmayan bir wellness hizmeti vereceğinin habercisi olmuştu. Bu yapısıyla 2300 metrekarelik bir kullanım alanı sergileyen Aman Spa New York’ta iki lüks Private Spa House özellikle dikkat çekiyor. Geleneksel masaj ve fitness programlarının yanı sıra fonksiyonel ve integratif tıp, medikal estetik ve transformatif terapi gibi konseptler spa menüsünü bambaşka noktalara taşıyor.

Otel Spaları
Aman New York – Spa Pool.jpg

Villa Stephanie

Belki adını ilk kez duyacaksınız ancak wellness seyahatleriyle uzun süredir haşır neşir olanlar için dünyanın bir numaları adreslerinden biri Avusturya’da yer alıyor. Asırlara dayanan şifalı suları ve eşsiz doğasıyla gerçek bir spa kasabası olarak nam salan Baden-Baden’daki meşhur Brenners Park-Hotel & Spa’nın içerisinde ayrı bir birim olarak konumlandırılan Villa Stephanie, wellness kelimesini oldukça ciddiye alan kurumsal bir enstitü olarak bağlı olduğu oteli destekliyor. Bu önemli sağlık konseptinin ömür boyu süre gelen bir değişim ve gelişim olarak ele alan Villa Stephanie Spa & Well Being, bunun için 5000 metrekarelik bir alana hükmediyor. Beş kata yayılan spa merkezinde 500 metrekarelik devasa bir sauna, rakiplerine fark atacak profesyonellikte bir kapalı yüzme havuzu, plunge havuzlar, son teknoloji terapi odaları ve her şeyden önemlisi keyifli yürüyüşler yapabileceğiniz muhteşem bahçelerle misafirlerini ağırlıyor. Merkezin en önemli hizmetlerinden biri de beslenme üzerine. Alanında uzman doktorların belirli testler uyguladıktan sonra yazdıkları sağlıklı reçeteler gerek kilo kaybı ve kontrolü gerek yaşam uzatan önerileriyle hayatını hastalıklardan olabildiğince uzak geçirmek isteyenleri bekliyor.

Otel Spaları
Otel Spaları

COMO Shambhala Estate

Wellness tatili deyince heyecanla akla gelen destinasyonlardan biri de Bali şüphesiz. Uzakdoğu’nun bu egzotik ada destinasyonu özellikle yoga ve wellness pratikleri için en çok tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Bu fırsatı iyi değerlendiren otellerden biri de Como Shambhala Bali. Ubud’un yemyeşil doğasına sırtını dayayan otel aynı zamanda kutsal kabul edilen Ayung Nehri’nin hemen yukarısında bulunuyor. Bu mistik ortam misafirlerdeki arınma ve yenilenme duygusunu daha otele adım atar atmaz harekete geçiriyor.

“Duymak için sessiz olmanız gerekir” felsefesiyle yola çıkan ve her biri özel havuzlu 30 villadan oluşan COMO Shambhala Estate, wellness hizmetlerini saf içerikli menülerle sağlıklı ve dengeli beslenme, Ayurvedik terapiler ve oteli çevreleyen jungle’larda düzenlenen dış mekan aktivileri üzerine merkezlendiriyor. Sanskritçede “huzur” anlamına gelen “Shambhala” kelimesi, otelin misafirlerinde uyandırmak istediği temel duyguyu temsil ediyor. Kapalı salonlarda fitness dersleri yerine Bali’nin pirinç tarlalarında yürüyüşler düzenleyen COMO Shambhala Estate doğada gerçek bir dönüşüm vadediyor.

Dünyanın En İyi Otel Spaları
Otel Spaları

Las Ventanas al Paraíso, a Rosewood Hotel

Meksika Los Cabos’ta eşsiz bir deniz ve kültür tatilini muhteşem spa deneyimleriyle birleştirmeyi kim istemez? Bir Rosewood otel grubu işletmesi olan dünyaca ünlü Las Ventanas al Paraíso bu keyfi yaşayabileceğiniz otellerdan biri. Plaj villaları dahil sadece 84 konaklama seçeneği bulunan otelin ödüllü spa’sı wellness konseptine holistik bir yaklaşım getiriyor ve etkili tedavi ve terapileri için pek tabii ki kadim Meksika kültürünün sihirli reçetelerinden yararlanıyor.

Otel spasının menüsünün temelini “Four Elements”, yani dört element oluşturuyor. Ateşi toprak, hava ve su elementlerinin yenileyen ve dönüştüren gücünden ilham alan terapiler aynı zamanda antik Meksika’da yaygın olarak kullanılan bitkilerden ve uygulamalardan yararlanıyor. Bal ve ejder meyvesi, spa terapilerinde vücudu arındırmak ve canlandırmak için kullanılan başlıca materyaller. Aynı şekilde ses terapisine de önem veren ritüellerde beden kadar zihin detoksu da dikkate alınıyor.

Dünyanın En İyi Otel Spaları
Otel Spaları

Raffles İstanbul

Şehirden uzaklaşma fırsatı olmayanlar dinlenme ve yenilenme ihtiyaçlarını rafa kaldırmasın. Şehrin kalbinde konumlanan Raffles İstanbul, tüm yılın yorgunluğunu üzerinden atıp yenilenmek isteyenlere, Raffles Spa’nın arındırıcı ve yenileyici terapileriyle benzersiz bir rahatlama sunuyor. Geleneksel Türk hamamı kültüründen saunalara, zindelik havuzlarından duyusal duşlara varan seçeneklerle Raffles Spa, yeni yılda da hem bedene hem de ruha hitap eden deneyimlerin adresi.  Gün ışığıyla aydınlanan kapalı yüzme havuzuyla dört mevsim konuklarını ağırlayan Raffles Spa’da farklı noktalardan ulaşılabilen geniş teras alanları, çift kişilik ve tek kişilik geleneksel hamamlar, yedi adet tek kişilik ve iki adet çiftlere özel olmak üzere toplamda dokuz adet bakım odası ve özel jakuzi odası yer alıyor.

Dünyanın En İyi Otel Spaları
Otel Spaları

Raffles Spa’nın dingin atmosferinde kendilerini şımartmak isteyen konuklar, Hydrafacial, Plasma Light Theraphy, Detox Days Programı ve Ses Terapisi gibi özel bakım ve programların yanı sıra yeni yıla özel hazırlanan “Raffles Deep Purification” programını mutlaka denemeli. Yeni yıla tazelenmiş girmek isteyenler içinse HydraFacial bakımı anında sonuç veren etkisiyle cilt tonunu ve dokusunu iyileştirirken, güneş hasarlarını ve gözenek görünürlüğünü minimuma indirmeye yardımcı oluyor. Ruhunu dinlendirmek isteyenler ise Ses Terapisi, Tibet çanakları kullanılarak çakraların yeniden dengelenmesini sağlarken, stres ve endişenin azalmasına, daha huzurlu bir beden ve zihne kavuşmanın kapılarını açıyor.

Dünyanın En İyi Otel Spaları
Otel Spaları