İş Bankası Kampanyası

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Oris Yaza Hazır: Aquis Date 41.5 mm “Taste of Summer”

28 Mayıs 2024
Oris Yaza Hazır: Aquis Date 41.5 mm “Taste of Summer”
Yeşil ve kırmızı kadranlarıyla yeni Oris Aquis Date saatleri, sıcak yaz günlerine renk getirmeye hazırlanıyor.

Birkaç yıl önce Oris Bölge Direktörü Marco Gemperli, yaptığımız röportajda o zamanlar tanıttıkları Cotton Candy koleksiyonu ile saat severlerin yüzünde bir tebessüm bırakmayı hedeflediklerini söylemişti. Renkli Cotton Candy saatlerinden kadranında gülümseyen bir Kermit saklayan Kermit Edition modeline, Oris saatleri her seferinde yüzümüzde bir tebessüm bırakmayı başarıyor. Markanın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Aquis Date 41.5 mm modelleri de yaz renkleriyle yüzde tebessüm bırakan Oris saatlerinden.

Oris Yaza Hazır: Aquis Date 41.5 Mm “Taste Of Summer”

2011’de tanıtılan Aquis Date, markanın kült serilerinden biri. Watches and Wonders 2024’te seriye farklı boyutlar ve tasarımsal değişikliklerle yenilikler getirilmişti. Yeni Aquis Date 41.5 saatleri ise dünyanın pek çok yerinde yaz günlerinin gözde meyvesi karpuzun kırmızı ve yeşil renklerinden ilhamla tasarlanmış. Saat dünyasının ilham kaynaklarına kim sınır koyabilir ki? Oris’in yeni kadranları, bol sulu kırmızı bir dilim karpuzun iştah kabartan renklerini taşıyor.

Oris Yaza Hazır: Aquis Date 41.5 Mm “Taste Of Summer”

Güneş ışını desenli kadranlar kırmızı ya da yeşil renklerde sunuluyor. Luminous saat imleri, tek yönlü beyaz seramik bezel ile paslanmaz çelikten kasa ve bileziğe uyum sağlıyor. Bezellerin üzerindeki göstergeler ise kadrana uyumlu şekilde kırmızı ya da yeşil renkte tasarlanmış. 300 metreye kadar suya dayanıklı saatlerin kasa çapı 41.5 mm.

Oris Yaza Hazır: Aquis Date 41.5 Mm “Taste Of Summer”

Saatin kalbinde ise otomatik mekanizma kalibre 733 yer alıyor. 4 Hz titreşim hızındaki mekanizma, 41 saatlik güç rezervine sahip. Oris Aquis Date “Taste of Summer” kapsül koleksiyonundaki saatlerin satışı tükendikten sonra bir kere daha üretilmeyecek.