Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Omega’nın Meteorit Kadranları: Omega Constellation Meteroite

26 Şubat 2024
Omega’nın Meteorit Kadranları: Omega Constellation Meteroite
Omega, geçtiğimiz günlerde meteorit kadranlı yeni serisi Constellation Meteroite’i duyurdu. 25, 28, 29 ve 41 mm çapında kasalarda üretilen saatlerle Constellation Meteroite koleksiyonu, 20 farklı modele ev sahipliği yapıyor.

İnsanlığın uzayla ilişkili unutulmaz anlarına şahitlik eden Omega, yeni serisi Constellation Meteroite ile fezadan ilham almaya devam ediyor. Omega Constellation Meteroite saatlerinin kadranları, dünya üzerinde bilinen en eski göktaşı olan Muonionalusta ile tasarlanmış. Neredeyse 4,5 milyar yaşında olan bu eski göktaşının doğal deseni sayesinde koleksiyondaki hiçbir saatin kadranı birbiriyle aynı değil.

Omega Constellation Meteroite

Constellation Meteroite saatleri 25, 28, 29 ve 41 mm çapında olmak üzere dört farklı kasa boyutunda sunuluyor; her kasa boyutu 5 farklı seçenekle geliyor. 25, 28 ve 29 mm çapındaki modeller pırlanta döşeli bezellerle tasarlanırken 41 mm çapındaki modeller seramik bezelle tamamlanmış. 41 mm çapındaki Constellation Meteroite modellerinden üçü paslanmaz çelik, diğer ikisi ise altın kasada geliyor. 41 mm çapında sarı altın kasadaki modeller altın tonunda meteorit kadranlarla tamamlanırken paslanmaz çelik versiyonlar ise yeşil seramik bezel-yeşil kadran, siyah seramik bezel-rodyum grisi kadran ve titanyum bezel-mavi kadran eşleştirmeleriyle tasarlanmış. Bu versiyonlardaki her modelin bezeli, Roma rakamlarıyla tamamlanıyor. Paslanmaz çelik kasadaki modeller kalibre 8900 ile donatılırken, altın versiyonlarda kalibre 8901 kullanılmış. Modeller, 60 saatlik güç rezervine sahip.

Omega’nın Meteorit Kadranları: Omega Constellation Meteroite

25 mm çapındaki versiyonda paslanmaz çelik ve 18 ayar Sedna altın kullanılmış. Pırlanta süslü bezellere, pırlanta saat imleri eşlik ederken beş modelin her biri farklı renklerdeki kadranlarla tasarlanmış. Kadranlarda kullanılan renklerden biri leylak. 25 mm’lik modellere elle kurmalı kalibre 4061 hayat veriyor.

28 mm çapındaki versiyonlar, paslanmaz çelik ve 18 ayar Sedna altın kasalarda geliyor. Bezeldeki ve saat imlerindeki pırlantalara buz mavisi kadran eşlik ediyor. 25 mm’lik modeller de olduğu gibi bu versiyonlara da kalibre 4061 hayat veriyor. Her iki versiyonun kasa arkasında, Omega’nın uzay keşifleriyle mirasına atıfta bulunan Constellation gözlemevi madalyonu yer alıyor.

Omega’nın Meteorit Kadranları: Omega Constellation Meteroite

Tıpkı 25 ve 28 mm çapındaki versiyonlarda olduğu gibi 29 mm boyutlarındaki modeller de pırlanta süslü bezel ve pırlanta saat imleri olan kadranlarla üretilmiş. Bu versiyonlarda meteorit kadrana PVD Moonshine™ altın rengi uygulanmış. 41 mm çapındaki versiyonlarda olduğu gibi 29 mm’lik Constellation Meteorite modellerinde de saat 6 yönünde bir tarih penceresi bulunuyor. Modeller, Omega’nın Master Co-Axial otomatik mekanizmalarından kalibre 8700 ya da kalibre 8701 ile çalışıyor.