Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Anında NFT

15 Kasım 2021
Anında NFT

Art Basel Miami Beach, yeni sürümünde de ilklere imza atmaya devam ediyor. Blokzinciri ağı Tezos ile yaptığı iş birliği sayesinde ilk kez düzenlenecek interaktif NFT sergisi 2-4 Aralık tarihleri arasında Florida Miami Beach Convention Center’da sanatseverlerle buluşacak.

Yapay zeka sanatının öncülerinden olan Quasimondo lakaplı Alman sanatçı Mario Klingemann’ın fikir babası olduğu bu etkinlikte ziyaretçiler yapay zeka teknoloji sayesinde kendi portrelerini üretebilecekler. Üretimin ardından ortaya çıkan NFT’yi Tezos yardımıyla alıp kendi eserlerinin sahibi olabilecekler.

Anında Nft
Anında Nft

Ayrıca serginin bir bölümünde Helena Sarin, Matt DesLauriers, Sutu ve Iskra Velitchkova’nın aralarında olduğu sanatçıların eserleri de yer alacak. Bu sanatçılarla NFT üzerine röportajlar ve söyleşiler de gerçekleştirilecek. Fiziksel olarak fuar alanlarına dönmüş olsak bile, dört duvar arasında gerçekleşen kürasyonlarının bir ayağının dijital dünyada olmaya devam etmesi, kültür & sanat dünyasında nasıl bir dönüşümün eşiğindeyiz sorusunu uyandırmaya devam ediyor…