Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

200 Yıllık Moda Müfredatı

4 Mayıs 2021
200 Yıllık Moda Müfredatı

200 yıllık marka mirasını gelecek nesillere aktarmayı misyon edinen Brooks Brothers, zor bulunan ürünlerini marka severlerle buluşturmanın kolay bir yolunu buldu.

Marka; Crowley Vintage’ın sahibi Sean Crowley ile birlikte açtığı vintage mağazası ile geçmişin ateşini bugünün mirasçılarıyla bir araya getiriyor. Geçtiğimiz hafta satışa sunulan ürünlerin her biri yaratıcı yönetmen Michael Bastain tarafından özenle seçilerek koleksiyona dahil edilirken her bir ürünün detay bilgileri Crowley tarafından özel olarak hazırlanıyor.

200 Yıllık Moda Müfredatı
200 Yıllık Moda Müfredatı

İlk koleksiyonda yer alan 1930’ların katlanabilir opera şapkaları, 60’ların spor ceketleri, 80’lerin şortları marka severler tarafından büyük ilgi gördü. CEO Ken Ohashi’ye göre ürün çeşitliliği Brooks Brothers’ın erkek gardırobuna yeni ürünler sunma konusunda oynadığı önemli rolün düpedüz bir kanıtı.

Ohashi; “Eski giysiler geçmişle kurduğumuz köprünün sarsılmaz kilometre taşları, alışveriş yapan çoğu müşteri seçtiği ürünle ebeveynlerini yahut büyükbabalarını, büyükannelerini yad ediyor” dedi.

200 Yıllık Moda Müfredatı
200 Yıllık Moda Müfredatı

Brooks Brothers bu hamlesiyle moda sektörünün yeni düzeninde geçmişin geleceği garantiye aldığını bir kez daha kanıtlamış oldu.