Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Mayıs Ayında Netflix’te Neler Var?

29 Nisan 2024
Mayıs Ayında Netflix’te Neler Var?
Mayıs ayında Netflix dopdolu bir içeriğe sahip. Birbirinden ünlü oyuncuların yeni projeleri, merakla beklenen diziler ve dramdan komediye size bütün duyguları tattıracak film seçenekleriyle damga vuracak dizi ve film önerilerimiz sizlerle.
“Kimler Geldi Kimler Geçti”, Ece Yörenç

Bir Serenay Sarıkaya dizisi var karşımızda. Geçmiş Netflix yapımlarıyla adından söz ettiren ve çokça takdir kazanan Serenay Sarıkaya hız kesmeden yeni bir proje ile ekran karşısına geçiyor. Sarıkaya’ya ek olarak kadrodaki diğer oyuncularla dizi, adeta bir yıldızlar geçidine dönüşmüş durumda. Başrol oyuncusu Serenay Sarıkaya’ya Metin Akdülger, Hakan Kurtaş, Boran Kuzum, Bade İşçil, Meriç Aral, Ahmet Rıfat Şungar gibi başarılı oyuncular da eşlik ediyor. Romantik komedi tarzında ilerleyen dizi, işinde tuttuğunu koparan hırslı bir avukat olan Leyla Taylan’ın hikâyesini anlatıyor. Leyla zamanında aldatılmış bir kadın ve kendini uzun zamandır ilişkilerden uzak tutmuş olsa da arkadaşlarının da desteği ile flört dünyasına adım atar. Bu sırada mesleğinde de “Yılın Davası” olarak görülen Tuba Tepelioğlu’nun boşanma davasına vekillik eder. Karşısında on beş yıl içinde üç kez evlenip boşanan, tam bir ilişki katili olan zengin koleksiyoner Cem Murathan vardır. Leyla bir yandan müvekkilini savunurken bir yandan da hem suçlu hem güçlü olan bu yakışıklı adamın etkisinden kaçmaya çalışır. Günümüz ilişkilerine değinen, yeni nesil ilişki terimlerini komediyle birlikte harmanlayan dizinin yapımcılığını Ay Yapım üstleniyor. Hikâyenin yaratıcısı Ece Yörenç, yönetmen koltuğunda ise Bertan Başaran’ı görüyoruz. Şimdilik bir sezon olarak düşünülen ve şimdiden çok konuşulan dizi mayıs ayında Netflix’te.

Mayıs Ayında Netflix'Te Neler Var?
Mayıs Ayında Netflix
“Bodkin”, Jez Scharf

Bir kara-komedi dizisine hazır olun. İrlanda’nın sahil kasabalarından biri olan eşsiz manzaralarıyla güzeller güzeli Bodkin’de üç yabancı esrarengiz bir şekilde kaybolur. Bu üç yabancının kayboluşunun ardındakileri araştırmak için çok farklı karakterlere sahip olan bir grup podcaster Bodkin’e gelir. Fakat zamanla olay göründüğünden çok daha karmaşık bir hal alır. Ne kasaba ne kasaba sakinleri ne de yaşanılan olay anlatıldığı gibi çıkar. Podcast serisi için bir araya gelmiş üçlü de bu gizemli kayboluşun ardındaki tuhaflıklara şahit olur. Kendi yaşamlarının da sorgulandığı bu hikâyede herkesi bir dizi tuhaflık beklemektedir. Başrollerde Will Forte, Siobhan Cullen, Robyn Cara, David Wilmot ve Chris Wallet var. Yedi bölüm olarak yayınlanacak dizinin yönetmenliğini Nash Edgerton ve yapımcılığını eski Amerikan başkanı Barack Obama’nın “Higher Ground” adlı şirketinin üstlendiği dizi, ilk bölümüyle 9 Mayıs’ta izleyici karşısına çıkıyor.

Mayıs Ayında Netflix’te Neler Var?
“Eric”, Abi Morgan

Netflix’in bir diğer merakla beklenen Oscar adayı mini dizisi“Eric” 30 Mayıs günü yayın hayatına başlayacak. Dizide Benedict Cumberbatch ile 1980’lere gidiyoruz. Evet, dizinin başrol oyuncusu Emmy, Altın Küre, BAFTA gibi ödülleriyle ünlü “Sherlock Holmes” dizisinin meşhur ismi Benedict Cumberbatch. Cumberbatch’in yanı sıra Gaby Hoffmann, McKinley Belcher ve Ivan Howe da ona eşlik eden başarılı oyuncular arasında. 1980’lerin New York’unda geçen dizide, kaybolan oğlunu arayan bir babanın dram-gerilim karışımı hikâyesi anlatılıyor. Gerçek bir olaydan uyarlanan dizide Vincent adındaki baba karakter, New York’un iyi kazanan kuklacılarından biri ve popüler bir televizyon şovu olan “Good Day Sunshine” isimli televizyon programının yaratıcısı.

Bir gün dokuz yaşındaki oğlu okula giderken kaybolur ve babanın hayatı alt üst olur. Oğlunun mavi renkte bir canavar olarak çizdiği ve Eric ismini verdiği kuklası sayesinde Vincent’ın tutunacak bir dalı olur. Eğer kuklayı programa çıkartabilirse oğlunun da bulunabileceğini düşünen baba gittikçe paranoyaklaşır ve davranışlarıyla çevresindeki herkesi karşısına alır. Bir babanın oğlu için neler yapabileceğini ve oğlunun kaybının ardından yaşadıkları işlenen gerilim ve dram içerikli dizinin yönetmen koltuğunda Lucy Forbes var. Yine BAFTA ve Emmy ödüllü Abi Morgan ise hikâyenin yaratıcısı olarak mayıs ayında Netflix’te.

Mayıs Ayında Netflix’te Neler Var?
“Atlas”, Brad Peyton

Bilim kurgu hayranlarına müjde! Yapay zekâ evrenine giriş yaptığımız bu fantastik/bilimkurgu filminde artık teknoloji çok ilerlemiştir. Dünyayı koruması için yapay zekadan oluşan bir robot yapılır fakat Harlan adındaki bu robot dünyayı koruması gerekirken ortalığı savaş alanına çevirir ve kaçar. Baş karakterimiz Atlas Shepherd ise yapay zekâ dahil hiç kimseye güvenmeyen bir ajandır. Geçmişte robotla bir şeyler yaşamış olan Atlas’ın bu yüzden görülmemiş bir hesabı vardır. Ve artık Harlan’ın acilen bulunması gereklidir çünkü onları dünyayı yok etmekle tehdit etmektedir. Atlas onu bulmak için oluşturulan görev için gönüllü olur. Görev sırasında çıkan bir terslik sonucunda kendini hiç de güvenmediği bir yapay zekayla baş başa bulur. Atlas kendi başının çaresine mi bakacak yoksa her şeyi kendisinin yapamayacağını anlayıp karşı tarafa güvenmeyi mi seçecek? Aksiyon ve macera dolu filmin başrolünde Jennifer Lopez var. Atlas rolündeki Lopez’e, Simu Liu, Sterling K. Brown, Gregory James Cohan gibi diğer oyuncularda eşlik ediyor. “Atlas”, mayıs ayında Netflix’te yayınlanacak.

Mayıs Ayında Netflix’te Neler Var?
“The 8 Show”, Han Jae-rim

Netflix, “Squid Game” ve “The Platform” tarzı, yine bir Kore dizisiyle izleyicileri büyülemeye geliyor. 17 Mayıs’ta yayınlanacak olan dizinin konusu şöyle: Paraya ihtiyacı olan sekiz kişi, “Money Game” adlı realite şova davet edilir. Sekiz katlı dizayn edilen bir binanın içinde yaşayan bu sekiz kişinin büyük ödül için yarışması gerekmektedir. Binadaki sekiz kişi de hayatta kalmak için oyun oynamak, level atlayıp bir üst kata ulaşmaya çalışırlar. Oyun oynarken de kapana kısıldıkları bu yerde elbette kimi zaman işbirlikleri kimi zaman rekabet kimi zaman da hainliklerle karşılaşacaklardır. Dizi, kapitalizm ve kapitalizmin gerçekte ne kadar sıkıntılı bir şey olduğunu açığa çıkaran zekice kurgulanmış bir anlatıya sahip. Dizinin yapımcılığını Rules of Dating, The Show Must Go On, Emergency Declaration gibi ses getirmiş işleri de yapmış olan Han Jae-Rim üstlenmiş. Oyuncu kadrosunda ise Ryu Jun-Yeol, Chun Woo-Hee, Park Jeong-Min, Lee Yul-Eum, Park Hae-Joon, Lee Zoo-Young, Moon Jeong-Hee, and Bae Seong-Woo gibi başarılı oyuncular var. Böylece mayıs ayında Netflix’e çok konuşulacak yeni bir Kore dizisi geliyor olabilir.

Mayıs Ayında Netflix’te Neler Var?
“Gelinin Annesi”, Mark Waters

Düğün hazırlıkları başlasın o zaman! Bir Amerikan komedi filmi olan “Gelinin Annesi”, 20’li yaşlarındaki Emma’nın beklenmedik bir şekilde eve Taylandlı bir erkekle çıkagelmesiyle başlar. Emma, annesine evlenmek istediğini söyler. Üstelik düğün Tayland’da ve bir ay içinde olacaktır. Kızının mutluluğunun önünde durmayan Lana, apar topar kızıyla birlikte Tayland’a gider. Ama Lana’yı orada çok daha büyük bir sürpriz beklemektedir. Damadın babası yıllar önce Lana’yı incitmiş ve çok üzmüş olan Will Jackson’dan başkası değildir. Sorunlar da işte tam bu noktadan sonra baş gösterir. Acaba her aşk ikinci bir şansı hak eder mi yoksa yine aynı hüsranla mı biter? Ayrıca romantik komedilerin genç aşıkların işi olduğunu kim söylemiş? Yılların film artistleri ve birçok başarılı işlere imza atmış Brooke Shields ve Benjamin Bratt çok iyi bir performans sergiliyorlar. Oyuncu kadrosunda ayrıca Miranda Cosgrove, Rachael Harris, Sean Teale gibi oyuncular da var. Vampir Akademisi, Çılgın Cuma, Babamın Penguenleri gibi filmlerin de yönetmenliğini yapmış olan Mark Waters komedinin hakkını yine teslim etmişe benziyor. Mayıs ayında Netflix’te izleyebilirsiniz.

Mayıs Ayında Netflix’te Neler Var?
“Çılgın Kahvaltılık”, Jerry Seinfeld

Pop-tartları sevenleri bir adım öne alalım. Ekmek kızartma makinesinde veya mikrodalga fırında ısıtıldıktan sonra yenen iki kat, ince, genellikle dikdörtgen hamurun içine yerleştirilen şekerli bir dolgu olan pop-tartların nasıl bulunduğunu merak ettiniz mi? İşte yönetmenler Jerry Seinfeld ve Spike Feresten etmişler. Pop-tartların market raflarında yer alışının öyküsünü anlatan “Çılgın Kahvaltılık”ta bizleri 60’lı yılların Michigan’ına götürüyorlar. İki ezeli rakip Kellogg’s ve Post şirketleri, kahvaltılık gevreği denince kelimenin tam anlamıyla birbirleriyle yarışan firmalar. Öyle ki bu iş zamanla neredeyse bir oyuna dönüşür ve söz konusu yeni bir icat olan pop-tartların ortaya çıkmasına gelince de işler son derece kızışır. Başından sonuna kadar gülmekten yerlere yatıracak bu Amerikan komedi filminin oyuncuları arasında Melissa McCarthy, Jim Gaffigan, Hugh Grant, Amy Schumer, Max Greenfield gibi tanıdık yüzler var. Bu son derece uçuk kaçık komedi filminin yayın tarihi ise 3 Mayıs. O zaman pop-tartları şimdiden hazır edebilirsiniz.

Mayıs Ayında Netflix’te Neler Var?

Mayıs ayında Netflix‘te sizleri bekleyen içerikler için şimdiden iyi seyirler.