Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

43. İstanbul Film Festivali Programı

26 Mart 2024
43. İstanbul Film Festivali Programı
Bu sene 17-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek İstanbul Film Festivali programı duyuruldu.

Sinemada izlediğiniz ilk filmi hatırlıyor musunuz? Peki, anısı olan sinema biletlerini saklayanlardan mısınız? Başrollerini Nur Sürer ve Ece Bağcı’nın paylaştığı 43. İstanbul Film Festivali’nin kısa tanıtım filmi işte tam bu soruları akla düşürüyor. Bir anneanne ve torunu canlandıran ikilinin Beyoğlu sokaklarına taşan diyalogları, sinemanın dünü ve bugünü arasında nostaljik bir bağ kurarak birbirimize ve filmlere sarılalım mesajını veriyor.

Bu yıl 43. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan İstanbul Film Festivali, 17-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival kapsamında 74. Berlin Film Festivali’nde gösterilen filmler ve 60. Altın Portakal Film Festivali’nde gösterilmesi planlanan filmler de seyirciyle buluşacak.

43. İstanbul Film Festivali Programı

Festivalin bu seneki konuklarından biri ise Alman yönetmen Wim Wenders olacak. İKSV ve MUBI Türkiye işbirliğiyle gelen yönetmenin Oscar adayı filmi “Perfect Days”, festivalin “Dört Filmde Kôjı Yakusho” bölümünde gösterilecek. “Perfect Days”in başrolü Koji Yakusho da festival için İstanbul’a gelecek. Festival, her iki isme de Sinema Onur Ödülü’nü takdim edecek.

43. İstanbul Film Festivali Programı

“Dört Filmde Kôjı Yakusho” bölümünün yanı sıra, Türkiye Sineması 2023-24, Berlinale Seçkisi, Uluslararası Yarışma, Dünya Festivalleri’nden ve diğer seçkilerden filmler festival kapsamında gösterilecek.  

Festival’in gösterim adresleri ise Beyoğlu Sineması, Atlas 1948, CineWAM Premium + (Şişli), City’s Nişantaşı, Kadıköy Sineması ve Kadıköy Sinematek salonları olacak.

43. İstanbul Film Festivali’nin detaylı programına iksv.org’dan ulaşabilirsiniz.