Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

En Yeni Bodrum Butikleri

11 Temmuz 2024
En Yeni Bodrum Butikleri
Cartier’den Van & Cleef Arpels’a, dünyaca ünlü lüks markalar bu yaz yine Bodrum’da buluşuyor. Tatilini lüks alışverişle taçlandırmak isteyenler için en yeni Bodrum butiklerini keşfe çıkıyoruz.

Ege’nin incisi, yaz aylarının gözde adresi Bodrum güzel koyları, mavi pencereli beyaz evlerinin yanı sıra niş markaların peş peşe açılan butikleriyle de bir cazibe merkezi. Yaz ayları boyunca dünyaca ünlü pek çok moda markasının butiği, Bodrum misafirleri için sezonluk olarak kapılarını açıyor. Kente bu yaz ilk defa gelen markalar arasında ise Cartier, Van & Cleef Arpels ve Brunello Cucinelli yer alıyor. Deniz manzarasına karşı yeşillikler içinde, soft tasarımlarıyla dikkat çeken bu lüks mağazaları, Bodrum seyahati planlayan okurlarımız için keşfe çıkıyoruz.

Cartier’nin İlk Bodrum Butiği

Bodrum’un en yeni butiklerden biri, Mandarin Oriental Bodrum’da açılan Cartier Bodrum. Cartier Bodrum, markanın Türkiye’deki dördüncü butiği. Ege Denizi’nin berrak sularına bakan vitrinleri, otelin sonsuz havuzunun iç açıcı manzarasını da kucaklıyor. Yumuşak tonlarda dizayn edilen butiğin tasarı Bodrum’un doğasından, yerel zanaatkârların izlerinden ilham alıyor. İkonik Cartier saatleri, aksesuarlar, markanın deri ürünleri ve kalemlerini burada bulabilirsiniz.

En Yeni Bodrum Butikleri
Van & Cleef Arpels da Bodrum’da!

Doğadan aldığı ilhamı şiirsel bakış açısıyla yorumlayan Parisli marka Van & Cleef Arpels, Bodrum’da sezonluk butik açan markalardan biri. Mayıs ayında kapılarını açan butik, yaz boyunca Mandarin Oriental Hotel’de misafirlerini karşılayacak. Deniz kenarında, yeşillikler içindeki mağazanın iç dekorasyonunda bir günün farklı anları yansıtılıyor. Markanın saat ve takılarını sergileyecek butiğin kapıları 30 Eylül’e kadar açık olacak.

En Yeni Bodrum Butikleri
Brunello Cucinelli’nin Yeni Butiği Bodrum’da

Dünyaca ünlü İtalyan lüks moda markası Brunello Cucinelli de bu yaz Bodrum’da kapılarını açan butiklerden biri oldu. Mekâna özel tasarlanan mobilyalar ve modern tarzıyla dikkat çeken butik, İtalyan yaşam tarzından ilham alıyor. Yumuşak renklerle harmanlanan tekstil ve ahşabın doğal renklerinde, markanın anavatanı Solomeo’nun felsefesi mağazaya yansıyor. Butikte kadın ve erkek hazır giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar koleksiyonlarının yanı sıra ev koleksiyonları da yaz boyunca misafirlerini bekliyor.

En Yeni Bodrum Butikleri
(Fotoğraf: Barbaros Pakar)