Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Aşırı Mutluluk Hali Hayal Değil!

18 Mart 2022
Aşırı Mutluluk Hali Hayal Değil!

Avrupa’nın çok konuşulan wellness merkezi Euphoria Retreat, Antik Yunan’ın şifa yöntemleriyle yeni bir yaşam vaat ediyor.

sebnemdenktas.com

Hemen yanıbaşımızda, Yunanistan’ın tarih kokan topraklarında Hipokrat’ın sağlık anlayışının izinden giderek yeni bir hayata kavuşmak ister miydiniz? Antik Sparta’nın Taygetos Dağı eteklerinde, birçok eski manastırın bulunduğu Mistra’nın Unesco Dünya Mirası alanı içinde yer alan beş yıldızlı lüks bir sığınakla tanıştırmak istiyoruz sizi: Euphoria Retreat. Yunanistan’ın ilk lüks wellness resort’u olan otel, aşırı mutluluk ve iyilik hali anlamına gelen adının hakkını vermek istercesine, misafirlerinin hayatlarında bir dönüşüm süreci başlatmayı hedefliyor. Antik Yunan ve Çin kültürlerinin şifa felsefelerinden yola çıkarak oluşturulan tedavi yöntemleri, beden, zihin ve ruh arasında uyum ve denge sağlamak için kişiye özel olarak tasarlanarak uygulanıyor.

Aşırı Mutluluk Hali Hayal Değil!

Euphoria Retreat’in sağlık yaklaşımı, beş element olan su, ateş, ağaç, toprak ve metal üzerine kurulu. Geleneksel Çin tıbbı ve modern bilimle harmanlanan Hipokrat tıbbının antik ilkelerine dayanan beslenme ve egzersiz yöntemlerinin tatbikinde, insan bedeninin doğal ritmine uyum öne çıkıyor. Bunun en iyi örneklerinden biri, merkezde uygulanan egzersiz programlarının kapalı salonlarda değil, açık havada yapılıyor olması. Asırlık ağaçların arasında düzenlenen yoga ve meditasyon seansları, çam ormanlarında ve dağlarda yapılan bisiklet ve yürüyüş egzersizleri misafirlerin stresli yaşamlarında çoktan kaybettikleri doğal ritimlerini geri kazanmasına yardımcı oluyor. Açık havada konumlandırılan devasa hidroterapi havuzu, vücuttaki basıncı azaltmak için kullanılıyor. Spa binasındaki kapalı küresel havuzunun merkezinde bir dizi kemerle girilebilen koyu renkli küresel bir yapı bulunuyor. Bu karanlık kürenin ortasında süzülmek, platonik bir hacmin boşluğunda asılı kalma hissi ama aynı zamanda anne rahmindekine benzer bir sakinlik hissi yaratıyor. Basit bir kan testiyle belirlenen antioksidan seviyeleri, kişiye özel programların yazılmasına yardımcı oluyor. Bir detoks programı gerekli görülmüyor; sebze ve balık ağırlıklı sağlıklı Akdeniz diyeti tercih ediliyor.

Aşırı Mutluluk Hali Hayal Değil!

Bizans mimarisinden izler taşıyan muhteşem bir tasarıma sahip Euphoria Retreat, bir zamanlar manastır olarak hizmet veren 200 yıllık taş binasında rengârenk narenciye bahçelerine bakan 45 lüks odası ve dört katlı benzersiz spa’sıyla pandemi sonrası eski ruh ve beden sağlığına, her şeyden önemlisi özlemini çektiği mutluluk duygusuna yeniden kavuşmak isteyenleri bekliyor.

Aşırı Mutluluk Hali Hayal Değil!