Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

İlham Veren 5 Yeni Seyahat Kitabı

13 Mart 2023
İlham Veren 5 Yeni Seyahat Kitabı

Tatil planlarınızı şekillendirecek nitelikli rehberler…

Metaverse Dream

İlham Veren 5 Yeni Seyahat Kitabı
İlham Veren 5 Yeni Seyahat Kitabı

Yazar Paul Dawalibi,Gregory Landegger Yayıncı: Assouline

Ünlü yayınevi Assouline’in turizmin geleceğine sıra dışı bir bakış açısıyla yaklaştığı yeni kitabı Metaverse Dream, piyasaya çıkmadan konuşulmaya başlandı… Vizyoner bir teknoloji yatırımcısı olan Paul Dawalibi, kaleme aldığı bu kitapta, oyun dünyasından doğan ancak sonrasında sanattan modaya pek çok alanda adından söz ettiren metaverse konseptinin seyahat alanındaki uzantısına göz atıyor ve gelecekte bizi bekleyen sanal seyahatler hakkında ipuçları veriyor. Konu halen metafizik olarak değerlendirilse de, göz atmaya değer çünkü sandığımızdan da yakın bir gelecek bizi bekliyor olabilir.

The Beatles’ Liverpool

İlham Veren 5 Yeni Seyahat Kitabı

Yazar: Mike Haskins Yayınevi: Pitkin

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi müzik gruplarından biri kabul edilen The Beatles için, doğum yerleri olan Liverpool’un anlamı çok büyüktü. Efsane grubun tüm üyeleri Liverpool’da dünyaya gelmişti ve yaptıkları müzikte bu şehrin etkileri yadsınamayacak nitelikteydi. Yazar Mike Haskins, Beatles’ın ayak izlerini takip ederek şehrin 50’den fazla ikonik bölgesini okurlara aktarırken herkesi müzik ve sanatta böylesi etkiler yaratabilen bu İngiliz şehrini keşfetmeye davet ediyor.

David Yarrow: How I Make Photographs (Masters of Photography) 

İlham Veren 5 Yeni Seyahat Kitabı
İlham Veren 5 Yeni Seyahat Kitabı

Yazar: David Yarrow Yayıncı: Laurence King Publishing

Dergilerde gördüğünüz o muhteşem yırtıcı hayvan fotoğraflarının nasıl çekildiğini hiç merak ettiniz mi? İki asırdan fazladır çektiği doğa ve yaban hayatı fotoğraflarıyla tanınan David Yarrow, yeni kitabında yırtıcı hayvanları en iyi şekilde fotoğraflamanın 20 yöntemini anlatıyor. Aynı zamanda saygın çalışmalara imza atan bir doğa aktivisti olan Yarrow, kamera ve lensleri en efektif şekilde kullanmanın yollarını aktarırken bunu doğaya zarar vermeden yapabilmenin de gereklerini açıklıyor.

Great Escapes Latin America. The Hotel Book.

İlham Veren 5 Yeni Seyahat Kitabı

Yazar: Angelika Taschen Yayıncı: Taschen

Amazon Yağmur Ormanı’ndan Patagonya’ya, And Dağları’ndan Karayip kumsallarına Latin Amerika’nın en büyülü tatil beldelerinden en kayda değer ve güncel bilgileri bir araya getiren Great Escapes Latin America. The Hotel Book adlı kitap, yeni senede yeni bir kıta keşfetme hayali olanlara konaklayabilecekleri şık otel ve kamp adreslerini görsel bir şölen eşliğinde aktarıyor.

The Bucket List Eco Experiences: Traveling the World, Sustaining the Earth

İlham Veren 5 Yeni Seyahat Kitabı

Yazar: Juliet Kinsman Yayıncı: Universe

Ekolojik ve sürdürülebilir tatil planları, dünyamızın sağlığı ve geleceği açısından ağırlık vermemiz gereken seçeneklerin başında geliyor. Sürdürülebilirlik Editörü Juliet Kinsman, yeni kitabında, yerel kültürlere ve doğaya karşı saygılı, çevre-dostu binden fazla seyahat fikri paylaşıyor okurlarıyla… Her yaştan ve zevkten gezgine hitap edecek çeşitlilikteki sürdürülebilir seyahat fikirleri arasında Porto Riko’da ekolojik kahve plantasyonlarını ziyaret etmekten Uganda’da nesli kritik derecede tehlike altındaki dağ gorillerinin izini sürmeye dek birbirinden değerli pek çok tatil planı yer alıyor.