Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Contemporary Istanbul Başlıyor

27 Eylül 2023
Contemporary Istanbul Başlıyor

Contemporary Istanbul’un 18. edisyonu 27 Eylül’de sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu sene de yeni mekânı Tersane Istanbul’da düzenlenecek Contemporary Istanbul, 27 Eylül’de sanat severlerle buluşmaya hazırlanıyor. 26 ve 27 Eylül’de ön izleme girişlerine, 27 Eylül 16.00’dan itibaren 1 Ekim akşamına kadar ise genel ziyarete açık olacak. Fuar bu sene, 22 ülkeden 67 çağdaş sanat galerisi, dört inisiyatif ve dört sanat kurumuna ev sahipliği yapacak.

Dünyadan ve ülkemizden çağdaş sanat örneklerini bir araya getiren fuarda, sergilerin yanı sıra sanatçı konuşmaları ve özel etkinlikler de düzenlenecek. Bu sene fuara ilk kez katılan 21 sanat galerisi İstanbullu sanat severlerle bir araya gelecek.

Contemporary Istanbul’a İlk Kez Katılacak Galeriler

4710 Gallery, Tiflis; Arma Gallery, Madrid; Aspan Gallery, Almati; BFM Art Center, Wuzhong City; Bogena Galerie, Saint Paul de Vence; Callirrhoë, Atina; FURIOSA, Meksika; IBI ART Gallery, Johannesburg; INLOCO Gallery, Dubai; IN THE GALLERY, Mayorka; Kalashnikovv Gallery, Johannesburg; Karpuchina Gallery, Prag; Lazy Mike Gallery, Riga; Maze Art Group, Tahran; Omelchenko Gallery, Moskova; Rıdvan Kuday Gallery, Diyarbakır; Sconci Gallery, Dubai; SGR Galeria, Bogota; SISTEMA GALLERY, Moskova; The Why Not Gallery, Tiflis; Yvonne Hohner Contemporary, Karlsruhe’den çağdaş sanat galerileri fuarda ilk kez yer alacak.

Bu sene de katılımcı sanat galerilerinin yanı sıra özel projelere de ev sahipliği yapılacak. Cenevre’deki (MAH) Musée d’art et d’histoire’ın Marc Oliver Wahler küratörlüğünde gerçekleşecek “The Yard”, bu yıl TOSYALI Holding partnerliğinde Tersane Istanbul’un dış avlusuna yayılacak şekilde sergilenecek. Çağdaş fotoğrafçılığı odağına alan CI Photo Focus da fuarın özel projelerinden biri; Sotheby’s Fotoğraf Bölümü’nün eski direktörü Simone Klein rehberliğinde gerçekleşecek CI Photo Focus’ta 20 sanatçının eserine yer verilecek.

Contemporary Istanbul
Contemporary Istanbul

Tersane Istanbul’a Nasıl Gidilir?

İBB Şehir Hatları tarafından özel olarak sağlanan deniz ulaşımı hizmeti, 26 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında Kadıköy, Üsküdar ve Beşiktaş’tan kalkan şehir hatlarıyla Hasköy İskelesi’ne erişim sağlayacak. Hasköy İskelesi ile Tersane Istanbul arası yaklaşık 500 metrelik bir yürüme mesafesi kadar.

Contemporary Istanbul Ziyaret Saatleri

Ön İzleme:
27 Eylül 2023 | Saatler: 11.00- 16.00
Genel Ziyaret:
27 Eylül 2023 | Saatler: 16.00-20.00
28-30 Eylül 2023 | Saatler: 11.00-20.00
01 Ekim 2023 | Saatler: 11.00-19.00