Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Artweeks Akaretler 2 Kasım’da Yeniden…

31 Ekim 2022
Artweeks Akaretler 2 Kasım’da Yeniden…

Yedinci edisyonunu sunmaya hazırlanan Artweeks Akaretler, 2-13 Kasım’da bizi yeniden sanatla buluşmaya davet ediyor.

Akaretler-Sıraevler her ne kadar Dolmabahçe Sarayı lojmanı olarak düşünülüp planlanmışsa da mimarisinden yaşanmışlıklarına kadar sanat kokan, geçmişte ve günümüzde sanat ve kültür alanından bir çok kişiye ev sahipliği yapmış bir yapıdır. Mimar Sarkis Balyan eseri olan Akaretler-Sıraevler, Abdülhamit döneminde saray ressamı olarak bilinen İtalyan ressam Fausto Zonaro’ya da ev sahipliği yapmıştır. Aslında ev demek az kalır, zira sanatçının hem evi hem de atölyesi olmuş ve hatta dönemin ilk sanat galerisi de olmuştur. Zonaro’nun “sanat galerisi” vizyonu belli ki günümüze de yansımış; Sıraevler’e sanat çok yakışmış olacak ki günümüzde de sanat galerilerinin vazgeçilmez mekânı olmuştur.

Artweeks Akaretler 2 Kasım'Da Yeniden...

Bin bir hikâyesi olan bu mekânlar günümüzde, 2018 yılında birinci edisyonunu gerçekleştirmiş olan ve bu sene yedinci edisyonunu gerçekleştirecek olan Artweeks Akaretler’e ev sahipliği yapmaktadır.

Yedinci edisyonunu sunmaya hazırlanan Artweeks Akaretler, 2 Kasım’da bizi yeniden sanatla buluşmaya davet ediyor. 13 Kasım’a kadar sürecek olan etkinlik, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galerilerinden bir seçki sunacak. Ziyaretçilerini ücretsiz olarak ağırlayacak olan Artweeks Akaretler, 15-17-19-37&39-55-57 numaralı binalarda gerçekleşecek. Etkinlik süresince tanımlanan karekodunuzu civardaki anlaşmalı yeme-içme mekânlarında göstererek ziyaretçiler için özel tanımlanan indirimlerden faydalanabilir ve etkinliğin yaratacağı tatlı yorgunluğunuzu da giderebilirsiniz.

Artweeks Akaretler 2 Kasım'Da Yeniden...

Büyülü atmosferi ile ayrı, eserleri ile ayrı heyecan verici olan Artweeks bakalım bu sene kimlere nasıl ilham verecek…