70 Bin Metrekarelik Dijital Dünya

Sanatseverlerin yurt dışı ziyaretleri sırasında yapılacaklar listesinin en başında yer alan müze ziyaretleri, dünyanın mücadele ettiği pandemi sebebiyle hem sanatseverleri hem de seyahat severleri hüsrana uğratmaya devam ediyor.

Hal böyle olunca eser sahibinin fırça darbelerini yahut bir mermeri ahenkle şekillendirdiği hülasa eserlerini hayranlıkla izlemenin şimdilik mümkün olmayacak gibi göründüğü günümüzde, müzeler de pandemi koşullarına uyum sağladı ve dijital çağın sanat öncüleri oldu.

Geçmişin ruhunu gelecekle birleştiren bir köprü görevi gören, modern çağın buluşma noktası olan dünyanın en büyük müzesi unvanına sahip Louvre Müzesi de ziyaretçilerine kapılarını açmanın yolunu buldu.

Şimdilik kısıtlı bölümlere giriş olsa da sanatseverlere dijital ortamda kapılarını açan müzeyi ziyaret edenler, Mona Lisa’dan Napolyon’un taç giyme törenine kadar yaklaşık 482.000 adet eseri keyifle, oturduklar yerden izleyebilecekler.

2019 yılında 14.1 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan Louvre Müzesi’nin dijital platformunun giriş çıkış rakamlarının 2019 yılının çok daha üstünde olması bekleniyor. 

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir