Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Zenith Gökkuşağı Renklerine Bürünüyor: Defy 21 Chroma II

8 Eylül 2023
Zenith Gökkuşağı Renklerine Bürünüyor: Defy 21 Chroma II

Yüksek frekanslı kronograflarını renklendirmeye devam eden Zenith, 500 adetle limitli yeni Defy 21 Chroma II modelini tanıttı.

Geçtiğimiz günlerde iki yeni Defy 21 Chroma II modeli duyuran Zenith, dünyanın en yenilikçi ve yüksek frekanslı kronograflarında bile renklerin özgürce kullanılabileceğini söylüyor. Nitekim, özellikle Defy koleksiyonuyla yalnız kronograflardaki ustalığını değil, renk kullanımındaki hünerlerini de sergiliyor. 2022’de LVMH haftasında beyaz seramik kasa ve renkli dokunuşlarla tanıttığı gökkuşağı temalı Defy 21 Chroma bu saatlerdendi. Serinin renkli serüveni, yeni Defy 21 Chroma II saatleriyle devam ediyor. 

Zenith Defy Chroma II, beyaz ve siyah seramik kasa olmak üzere 500 adetle limitli iki modelden oluşuyor. Geçtiğimiz sene duyurulan Chroma’ların aksine bu sene beyaz seramik kasalara ek olarak seride siyah seramik kasalar da yer alıyor. 

Mat beyaz seramik kasalar ve parlak siyah seramik kasalar, farklı renk yelpazesiyle tasarlanmış. Siyah versiyon, sarı kauçuk detayı olan bir kurma kolu ile tasarlanırken beyaz versiyonun kurma kolunda ise mavi kauçuk detay görülüyor. Her iki model de yine gökkuşağı renklerinde tasarlanmış; beyaz seramik versiyonda pembe vurguları daha yoğunken siyah seramik versiyon turuncu tonlarıyla öne çıkıyor. Selefi Chroma’lar gibi 44 mm kasa çapında tasarlanan Defy Chroma II modellerinin pek çok özelliği geçtiğimiz sene tanıtılan modellerle benzeşiyor.

Zenith Gökkuşağı Renklerine Bürünüyor: Defy 21 Chroma II

Saatin kalbinde ise in-house otomatik mekanizma El Primero 9004 yer alıyor. Çift eşapmanla donatılan mekanizma 36.000 VpH, kronograf eşapmanı ise 360.000 VpH hızında çalışıyor. Mekanizmadaki ikili çark ise 50 saatlik güç rezervi ve bir saate kadar sürekli kronograf ölçümü sağlıyor. Merkezi saat, dakika ve 1/100 kronograf saniye fonksiyonlarının yanı sıra 30 dakika ve 60 saniye sayacı, küçük saniye ve güç rezervi göstergesi bulunuyor. Mekanizmanın tasarımı da saatin gövdesi gibi renkli; rotor, mavi kaplamalı Zenith yıldızı şeklinde ve pembe PVD kaplamalı bir ek parça barındırıyor.