Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Swatch x Blancpain Bioceramic Scuba Fifty Fathoms

7 Eylül 2023
Swatch x Blancpain Bioceramic Scuba Fifty Fathoms

Swatch ve Blancpain’in işbirliği içinde ürettiği Swatch x Blancpain Bioceramic Scuba Fifty Fathoms koleksiyonu duyuruldu.

Geçtiğimiz hafta The New York Times ve The Washington Post gibi gazetelerde yayımlanan tam sayfa gizemli reklamlardan sonra hafta sonu sır perdesini aralanmış ve Swatch, Blancpain ile bir işbirliği yaptığını duyurmuştu. 9 Eylül’de satışa çıkarılacağı duyurulan modeller ise bugün tanıtıldı. Tahmin edildiği gibi yeni koleksiyonda Blancpain’in bu sene 70. yıldönümünü kutladığı Fifty Fathoms serisi, Swatch formuna büründü. Swatch x Blancpain Bioceramic Scuba Fifty Fathoms koleksiyonu, beş ayrı modelden oluşuyor.

Swatch X Blancpain Bioceramic Scuba Fifty Fathoms
Antarctic Ocean

İlk kez 1953’te duyurulan Fifty Fathoms serisi için Blancpain bu sene çeşitli yıldönümü modelleri üretmişti. En eski dalış saatlerinden biri olan Fifty Fathoms’ın yıldönümü kutlamalarına Swatch’un da dahil olmasıyla bu kült modele erişilebilir bir fiyatla sahip olma ihtimali de saat severlerce yükseldi. Yalnızca Swatch mağazalarında satılacak Swatch x Blancpain Bioceramic Scuba Fifty Fathoms’ların fiyatı 400 Amerikan doları.

Swatch X Blancpain Bioceramic Scuba Fifty Fathoms
Arctic Ocean

Dünya okyanuslarına atıfta bulunarak 5 farklı renkte üretilen Bioceramic Scuba Fifty Fathoms’ın görünümü klasik bir Fifty Fathoms. Mavi, yeşil, sarı, turuncu ve gri renklerdeki saat kasaları Swatch’un bioceramic kasasında; 42,3 mm çapıyla geçtiğimiz aylarda yıldönümü kutlamaları için tanıtılan Fifty Fathoms koleksiyonuyla benzer ölçülerde. Kenarlardan ortaya doğru açılan renk tonlarında tasarlanmış kadranların üst kısmında Blancpain ve Swatch logoları, akrep ve yelkovanın altında ise alt alta sıralanmış Scuba ve Fifty Fathoms ibareleri yer alıyor. İbreler, rakamlar ve bezel skalası da klasik Fifty Fathoms görünümünde. Modeller, kadran ve kasa renklerine uyumlu olarak da kumaş NATO kayışlarla tamamlanmış.

Swatch X Blancpain Bioceramic Scuba Fifty Fathoms
Atlantic Ocean

1735’ten bu yana hiç quartz mekanizma kullanmasıyla övünen Blancpain, bu koleksiyonda da geleneğini bozmayarak otomatik mekanizma kullanmış. Saatlere Swatch’un otomatik mekanizması Sistem51 hayat veriyor. 90 saatlik güç rezervine sahip mekanizma, açık kasa arkasından görülüyor. Mekanizmanın tüm köprüleri okyanus illüstrasyonu, rotorda ise dijital baskı yöntemiyle bir deniz tavşanı illüstrasyonu yer alıyor. 9 Eylül’de satışa çıkacak koleksiyonun yurt dışı satış fiyatı 400 Amerikan doları.

Swatch X Blancpain Bioceramic Scuba Fifty Fathoms
Swatch X Blancpain Bioceramic Scuba Fifty Fathoms

Bioceramic Scuba Fifty Fathoms, MoonsSwatch’da olduğu gibi limitli bir seri değil. Ancak sadece Swatch mağazalarında satışa çıkarılacak.