Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Girard-Perregaux Çin Yeni Yılı’nı Safir Kristalle Taçlandırıyor

27 Ocak 2023
Girard-Perregaux Çin Yeni Yılı’nı Safir Kristalle Taçlandırıyor

Girard-Perregaux, safir kristal kasayla tasarladığı yeni modelleri Laureato Absolute Light & Shade ve Absolute Light & Fire’ı duyurdu.

Sportif ve estetik tasarımlarıyla tanıdığımız Girard-Perregaux, başlıca koleksiyonlarından Laureato’nun çok satan modellerini geçtiğimiz sene farklı materyal ve kadran renkleriyle üretmiş, estetik görünümlü metal saatler üretmedeki ustalığını ispat edecek adımlar atmıştı. Şimdiyse sıra, göz alıcı parlaklıklarıyla Laureato Absolute Light & Shade ve Absolute Light & Fire saatlerinde.

Girard-Perregaux Çin Yeni Yılı’nı Safir Kristalle Taçlandırıyor
Laureato Absolute Light & Shade

Serideki her iki modelin kasası da metalize safir kristal kasadan yapılmış. Her iki model de dinamik, parlak ve göz alıcı; fiyatları da serinin diğer saatlerine kıyasla daha yüksek. İki modelin arasındaki fark ise Absolute Light & Fire’ın Çin Yeni Yılı için 18 adetle limitli üretilmiş bir seri olması. Light & Fire serisindeki saatlerin kasasında YAG adı verilen kiraz kırmızısı polikristal bir malzeme kullanılmış, safir kristale benzeyen bu malzeme saate çarpıcı rengini de veriyor. Çin Yeni Yılı’nı onurlandırmak için seçilen bu renk; enerji, canlılık ve bolluğu temsil ediyor.

Girard-Perregaux Çin Yeni Yılı’nı Safir Kristalle Taçlandırıyor
Üretimi oldukça maliyetli olan safir kristal kasalar için şirket, alümina tozunu ısıtıp kristalleştirerek işlenmeden önce sekiz hafta boyunca katı bir safir kristal bloğuna dönüştürmüş. Son haline elde etmek için çeşitli safhalardan geçen her bir safir kristal kasa, yaklaşık 170 saatte üretiliyor. Bu yüzden, limitli bir seri olmasa da saatler az sayıda üretilecek.

Her iki model de 44 mm çapındaki metalize edilmiş safir kristal kasada üretilmiş. Parlak ve şeffaf kasalar, aydınlık bir görünüm sunarken iskeletli kadran ise saatin merkezine doğru kontrast yaratan bir siyah bir derinliğe doğru uzanıyor. Açık kasa arkası ise kalibre FP01800-1143’ü “traits-tiré” (uzun çizgili şeritler), dairesel finisajlar ve elle cilalanmış köprüler ve ana plakanın mimarisinin arasından seyre sunuyor. Modellerin güç rezervi ise 54 saat.

Titanyum boynuzlara entegre edilen siyah kauçuk kayış ise saatin estetik görünümünü tamamlamak üzere âdeta kumaş efekti veriyor. Aynı fiyatta olan iki model de nisan ayından itibaren Girard-Perregaux mağazalarında satışa sunulacak.