LEGO ve Adidas’tan koleksiyonluk Bir İşbirliği: Yeni ZX 8000

LEGO ve adidas işbirliğiyle ortaya çıkan yepyeni bir model var karşımızda; LEGO’nun renkleriyle capcanlı, adidas’ın çizgileriyle stil sahibi…

Yazı Seden Mestan

Adidas’ın 90’lardaki tasarım hatlarına sahip olan model LEGO renklerinin öne çıktığı yerlerde daha da eğlenceli bir hale bürünüyor; çünkü buralar sanki LEGO parçacıkları gibi, girintili-çıkıntılı olarak tasarlanmış. Hatta bağcıkların ön kısmında gerçek bir LEGO parçası var!

Popüler kültür tarihine geçmiş farklı kulvarlardaki markaların işbirliği her daim heyecan verici ürünler çıkarıyor. On yıllardır farklı jenerasyonların önünde yeni oyun alanları açan LEGO, koleksiyon değeri taşıyan özel edisyonlarıyla kendi hikâyesini ve geleneğini yaratmış bir marka. Aynı şekilde Adidas da sadece sokak kültürünü değil, yenilikçi duruşuyla ofis stilini de şekillendirmiş bir öncü âdeta.

Bu iki markanın ortaklığında çıkarılan yeni ZX 8000 ise adidas A-ZX serisinin bir parçası olsa da bambaşka bir yerde duruyor. LEGO’nun o capcanlı ve renkli dünyasından izleri de üzerinde taşıyarak.

Bu yeni sneaker, Adidas’ın o yalın renk paletinden dışarı çıkıyor ve LEGO’nun orijinal ve klasik renkleri sarı, yeşil, mavi ve kırmızıyla iç içe geçiyor. LEGO’nun kendine has logosu dil kaplaması üzerinde, Adidas’ın o meşhur çizgisi ise her zamanki yerinde… Adidas’ın 90’lardaki tasarım hatlarına sahip olan model LEGO renklerinin öne çıktığı yerlerde daha da eğlenceli bir hale bürünüyor; çünkü buralar sanki LEGO parçacıkları gibi, girintili-çıkıntılı olarak tasarlanmış. Hatta bağcıkların ön kısmında gerçek bir LEGO parçası var!

Evet, LEGO’nun çocukluk yıllarımızla özdeşleşen çok büyük tarafları var ama ona ‘‘sadece bir oyuncak’’ deyip geçersek de büyük haksızlık etmiş oluruz. 2015 yılında, Brand Finance’in ‘‘Dünyanın En Güçlü Markası’’ ilan etmiş olması bile (düşünün, bu unvan ondan önce Ferrari’ye aitti) bir gösterge aslında. Bazı özel LEGO setleri zaman içinde altından bile daha fazla değer kazanıyor, koleksiyonerlerin dünyasında.

Yeni ZX 8000 da o kadar değer kazanır mı? Şimdilik orası meçhul. Ama sneaker dünyasında da bazı özel modellerin -hem yeni hem de ikinci el rekor satışlara imza attığını düşünecek olursak yeni ZX 8000’in her anlamda elinin ne kadar güçlü olduğunu daha iyi anlarız belki de.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir