Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Süreyya Operası Yine Büyüleyecek

29 Eylül 2022
Süreyya Operası Yine Büyüleyecek

1927 yılındaki görkemli açılışının ardından beyaz perdeye yenik düşen Süreyya Operası, 2005 yılında Kadıköy Belediyesi tarafından 49 yıllığına kiralanıp orijinaline uygun olarak restore edildikten sonra 2007 yılında kapılarını sanatseverlere tekrar açtı. Bu yıl 16. sanat sezonunu geçirecek olan Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası yeni sezon programını sanatseverlerle paylaştı.

Geçtiğimiz sezonda büyük ilgi gören “Pazartesi Oda Müziği” ve “Kahve Konserleri” bu sezon da devam edecek. Açılışını “Virtüözlerin Müziği” adıyla Dana Zemtsov ve Julien Quentin Duo’nun yaptığı konser aynı zamanda ikilinin ilk İstanbul konseri oldu. Her pazar günü gerçekleşecek olan Kahve Konserleri’nin ilki ise 9 Ekim’de Robertolssoglio piyano resitali ile açılışını yapacak.

Yeni sezonda ayrıca müzikli sahne eserlerine de yer verecek olan Süreyya Operası ilk oyun temsilini 4 Ekim’de Yedi Kadın ile yapacak.

Çocuklar için ilk temsilini 16 ekim’de yapacak olan Wolfie Harikalar Diyarında ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi oyunlarına ek olarak sergilenecek.

Büyüleyici Süreyya Operası bu sezon yine yıllara meydan okuyan güzelliğiyle sanatseverleri karşılamaya hazır.