Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Safariye Kaçış

8 Ocak 2021
Safariye Kaçış

El değmemiş doğanın tam kalbinde uçsuz bucaksız düzlükler, masalsı günbatımları, muhteşem hayvan sürüleri, açık alanlar, konfordan ödün vermeyen otantik çadır kamplar… Doğu Afrika’nın aynı ekosistemi paylaşan iki ülkesi Kenya ve Tanzanya, pandemi sonrası kalabalıklardan uzakta tatil yapmak, yüzlerce yırtıcı ve memeli türünü gözlemleyip fotoğraflamak ve her şeyden önemlisi doğaya sığınmak isteyenler için eşsiz safari deneyimleri sunuyor.

Şebnem Denktaş especiallyafrica.com

Safariye Kaçış
Ross Couper / Singita

Zürafalarla Kahvaltı

Giraffe Manor, Nairobi, Kenya

Safariye Kaçış
Scott Ramsey / The Safari Collection

Bir anket yapılsa, Giraffe Manor Instagram’da fotoğrafı en çok paylaşılan otel seçilebilir. Kenya’nın başkenti Nairobi’de yer alan bu tarihi İskoç malikânesinde konaklarken zürafalarla kahvaltı yapabilir, akşamüstü çay içebilir ve onları ellerinizle besleyebilirsiniz. Nesli tükenme tehdidi altındaki Rotschild zürafalarını mâlikaneyi çevreleyen ormanlık alanda besleyen ve ciddi bir üreme programıyla neslin devamını sağlayan bu muhteşem otelde siz de bir zürafa sahiplenebilirsiniz.

Serengeti Aslanlarının Peşinde

Singita Sabora Tented Camp, Serengeti, Tanzanya

Safariye Kaçış
Singita

Tanzanya’nın UNESCO korumasındaki Serengeti Milli Parkı, Afrika’da en çok hayvan göreceğiniz rezervlerin başında geliyor. Sayısız doğa belgeseline fon oluşturan Serengeti’de kalabalık aslan sürülerinin izini sürmek ayrı bir heyecan. Afrika’nın en ünlü safari kamplarından biri olan Singita Sabora Tented Camp ise otantik safari deneyimini en iyi yaşayabileceğiniz adresler arasında. Geçtiğimiz sonbahar mimarisi ve dekorasyonuyla baştan sona yenilenen bu lüks çadır kampta geceleri aslan sesleri eşliğinde uykuya dalacaksınız. 

“Out of Africa” Filminden Bir Sahne

Angama Mara, Maasai Mara, Kenya

Safariye Kaçış
Angama Mara

Başrollerini Robert Redford ve Meryl Streep’in paylaştığı, Afrika safarilerini dünyaya tanıtan Oscar ödüllü Out of Africa” filminin çekildiği tepeden Afrika’ya bakmak ister miydiniz? Olağanüstü Maasai Mara manzaraları sunan Angama Mara, yerel dilde “havada asılı” anlamına gelen ismiyle adının hakkını fazlasıyla veren romantik bir çadır kamp… Maasai kültürünü simgeleyen kırmızı rengin hakim olduğu kampın sunduğu en büyülü deneyimlerden biri de hayvan sürülerini kuşbakışı fotoğraflayabileceğiniz balon turu.

Maasai Kabilesiyle Buluşma

Sanctuary Olonana, Maasai Mara, Kenya

Safariye Kaçış
Sanctuary Retreats

Mara Nehri kenarında yer alan şahane bir kamp, Sanctuary Olonana… 12 lüks süitten oluşan kampta gece boyunca suaygırlarının sesini dinleyerek uyuyabilirsiniz. Ayrıca her yıl gerçekleşen doğa olayı Büyük Göç’ü kampın verandasından kahvenizi yudumlayarak izleyebilirsiniz. Dünyaca ünlü turizm acentası Abercrombie & Kent tarafından işletilen Sanctuary Olonana’da Kenya’nın en büyük kabilesi Maasai’lerle tanışıp kültürlerini yakından gözlemleme fırsatı da yakalayabilirsiniz.

Havuzdan Filleri İzlemek

Four Seasons Safari Lodge, Serengeti, Tanzanya

Safariye Kaçış
Four Seasons Safari Lodge

Saygın otel şirketi Four Seasons’ın Tanzanya’da yedi yıl önce hizmete soktuğu bu muhteşem lodge, safari deneyimini otel konforuyla birleştiriyor. Lodge’un ana havuzunun ve plunge havuzlu süit odalarının önünden gün boyu kalabalık fil sürülerinin geçtiğini belirtelim. Gerçek anlamda doğayla iç içe bir deneyim sunan Four Seasons Safari Lodge’un Serengeti düzlüklerinde gerçekleştirdiği kır piknikleri ve akşam yemekleri ise unutulmaz anılar biriktirmenize olanak tanıyor.

At Üstünde Afrika

Ol Donyo Lodge, Tsavo, Kenya

Safariye Kaçış
Great Plains Conservation

Haşmetli Kilimanjaro Dağı’na bakan 7 lüks villasıyla Ol Donyo Lodge, Kenya’nın yırtıcı hayvanlar açısından Maasai Mara kadar zengin olmayan Tsavo bölgesinde yer alıyor. Bu durum, bölgede emniyetli bir şekilde atlı safari yapılmasını mümkün kılıyor. Relais & Châteaux üyesi olan lüks lodge’un bünyesinde barındırdığı atlarla safariye çıkmak, fillerin, zürafaların, hatta aslanların özgürce dolaştığı düzlüklerde dörtnala koşmak tarifi imkânsız bir özgürlük ve doğayla bütünleşme duygusu yaşatıyor.