İş Bankası Kampanyası

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saat Meraklıları için Babalar Günü Hediyeleri

7 Haziran 2024
Saat Meraklıları için Babalar Günü Hediyeleri
Babalar Günü yaklaşırken saat meraklısı babalar için alabileceğimiz en iyi hediye alternatiflerini derliyoruz.

Bizleri bir araya getiren ortak bir tutku var, saatler… Bir kum saatinin içinde akıp giden tanecikler kadar narin olan zamanın sırlarını saklayan saatler, kimi zaman babalarımızdan bize bir hatıra olduğu gibi kimi zaman da onlara verebileceğimiz en güzel hediyelerden. Tam da bu nedenle, Babalar Günü yaklaşırken saat meraklısı babalar için alabileceğimiz en iyi hediye alternatiflerini derliyoruz.

IWC Portugieser Chronograph

Gece ve gündüzün hiç bitmeyen döngüsünden ilham alan IWC Portugieser Chronograph, Dune renginde kadranıyla sportif şıklıkta bir Babalar Günü hediyesi. 41 mm çapında çelik kasada tasarlanan modele, siyah timsah derisi kayış eşlik ediyor. Parlak kadranın üstündeki altın imler, zaman çöl kumullarının üzerinde akıp gidiyormuş hissi veriyor.

Babalar Günü

The Impossible Collection Of Watches, Nicholas Foulkes

İngiliz tarihçi Nicholas Foulkes’un yüzyılın 100 çığır açan saatini seçtiği The Impossible Collection Of Watches, okumayı seven saat meraklısı babalar için koleksiyonluk bir hediye. Foulkes, Patek Philippe’ten Rolex’e İsviçre saatçiliğine iz bırakan 100 modeli bir araya getiriyor.

Babalar Günü

Zenith Defy Extreme Diver

Dalış seven babalar için Zenith Defy Extreme Diver listedeki yerini alıyor. Nisan ayında duyurulan model, Zenith’in 1969’da duyurduğu bir dalış saatinden ilhamla tasarlanmış. Kadranındaki turuncu vurgular, saate yaz ruhuna uygun bir hava katarken SuperLumiNova kaplı ibreler saatin suyun altında okunurluğunu kolaylaştırıyor.

Saat Meraklıları Için Babalar Günü Hediyeleri

Roarcraft Dörtlü Deri Saat Kutusu

Doğru saati seçmek kadar düzgün koşullarda saklamak da oldukça önemli. Roarcraft’ın bu dörtlü saat kutusu, 35-48 mm çapındaki saatler için uygun boyutlarda tasarlanmış. Düşme ve darbelerde saatlerin hasar almadığı test edilen saat kutusunun iç kaplaması da saatleri çizilmeye karşı koruyan iç kaplamayla tasarlanmış. Kutunun üzerine babanızın ismini işleterek kişiselleştirebilirsiniz.

Saat Meraklıları Için Babalar Günü Hediyeleri

Bvlgari Octo Finissimo Ultra COSC

İyi bir baba olma yolunda kendi rekorlarını kıran babalar için adını saatçilik dünyasına incelik rekorlarıyla yazdıran Bvlgari Octo Finissimo serisinden bir model var: Octo Finissimo COSC. Markanın en yeni modellerinden biri olan COSC, madeni paradan bile daha ince ölçüde. Ayrıca dünyanın en ince kronometresi COSC’ye ev sahipliği yapıyor. Saatin çapı 40 mm, kalınlığı ise 1,70 mm. İncelik rekorları kıran modelin limitli bir seri olduğunu not düşmeli.

Saat Meraklıları Için Babalar Günü Hediyeleri

Scatola Del Tempo Valigetta 16’lı Saat Çantası

Söz konusu saat merakı birkaç saatten daha fazlasını kapsıyorsa İtalyan markası Scatola Del Tempo’nun 16 saati saklayabilen saat çantası aradığınız hediye olabilir. Gri renkteki kulplu saat çantası, kilit sistemiyle hem evde hem de seyahatlerde saatlerin güvenle taşınmasına yardımcı oluyor.

Saat Meraklıları Için Babalar Günü Hediyeleri

Longines Conquest Heritage Central Power Reserve

Longines Conquest Heritages Central Power Reserve, kadran ortasındaki güç rezervi, altın renginde indeksleriyle yalın ve şık bir kadranla sunuluyor. Deri kayışla sunulan model, vintage ve sade şıklık seven babalar için listedeki yerini alıyor. 38 mm çapında tasarlanan model, markanın 1950’lerdeki tasarım kodlarından aldığı mirasla tasarlanmış.

Saat Meraklıları Için Babalar Günü Hediyeleri

Bergeon Seyahat Takım Çantası

Saat teknolojileri ve ekipmanları üreten Bergeon’un bu şık takım çantası, seyahatlerde saate bakım yapabilmek için gerekli ekipmanlarla donatılmış. Bu fermuarlı şık küçük alet çantası, göz lupu ve mikro fiber bez gibi aletlere ev sahipliği yapıyor.