Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Babalar Günü İçin En İyi Saatler

8 Haziran 2023
Babalar Günü İçin En İyi Saatler

Babanız için en özel hediyeyi seçmeden önce aklınızda bulunması gereken saatler.

Haziran ayında yalnız güneşli sıcak günlerin gelişini değil, bize bu güneşli günlerde uçurtma uçurmayı öğreten babalarımızın Babalar Günü’nü de kutluyoruz. Her yıl haziran ayının ikinci pazar gününde kutlanan Babalar Günü, bu sene 18 Haziran’a denk geliyor. Pek çoğumuz en güzel hediyeyi seçmek için şimdiden hazırlıklara başlamışken biz saat editörlerinin hediye seçkisinde ise çeşit çeşit saat yer alıyor. Babanız yarışçı ruhunu kaybetmemiş bir spor meraklısı ise Tag Heuer Monaco Chronograph, yolculukları seven bir seyahat meraklısı ise Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer aklınızda mutlaka bulunması gereken saatlerden.

Şık Babalar İçin  

Cartier Privé Tank Normale

Cartier yalnız şık kadınların değil, erkeklerin de tercihi. Cartier Privé koleksiyonundan Tank Normale, zamansız şıklıklarıyla babanızın bileğinde her daim taşıyabileceği klasik bir model. Paslanmaz çelik ya da sarı altın kasada tasarlanmış Tank Normale’lere gümüş renginde kadranlar da eşlik ediyor. Kasayla uyumlu bileziklerin yanı sıra siyah ya da kahverengi kayış alternatifleri bulmak da mümkün.

(Fiyat: $34.900)

Babalar Günü İçin En İyi Saatler

Yolda Olmayı Seven Babalar İçin

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer

Yolculuklara çıkmayı seven bir baba için, bir dünya minyatürünü kadranına taşıyan saatten daha iyisi olabilir mi? Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer, Kuzey Kutbu’ndan bakıldığı vakit görünen haliyle bir dünya minyatürünü kadranında taşıyor. Babanızın zevkine göre yeşil, mavi ya da gri kadranlı Worldtimer’ı listenize ekleyebilirsiniz.

(Fiyat: $10.200)

Babalar Günü İçin En İyi Saatler

Pilot Saati Seven Babalar İçin

IWC Mark XX

Klasik pilot saatlerinin hemen hepsinden biraz daha farklı olan IWC Mark XX’ler, yalın tasarımlarıyla markanın ikonik serilerinden biri. 40 mm çapındaki paslanmaz çelik kasalara eşlik eden gümüş rengindeki kadranıyla IWC Mark XX, Babalar Günü için yalın ve ikonik bir seçenek.

(Fiyat: $6.150)

Babalar Günü İçin En İyi Saatler
Babalar Günü İçin En İyi Saatler

Deniz Meraklısı Babalar İçin

Ulysse Nardin Ocean Race Diver Chronograph Limited Edition

Sıcak yaz günleriyle kesişen Babalar Günü için en iyi alternatiflerinden biri de dalış saatleri. Ulysse Nardin Ocean Race Diver Chronograph Limited Edition, okyanus yarışı Volvo Ocean Race için üretilmiş bir seri. Yarıştaki yelkenlilerin hafif yapılı karbon gövdelerini çağrıştıracak şekilde üretilen saat, Ulysse Nardin’in dalış saatlerinde sıklıkla kullandığı siyah, beyaz ve mavi renklerinde tasarlanmış.

(Fİyat: $ 15.700)

Babalar Günü İçin En İyi Saatler

Nostalji Seven Babalar İçin

Panerai Radiomir California

Panerai’nin en vintage modellerinden Ref. 3646’dan ilhamla tasarlanan Radiomir California’nın koyu yeşil renkteki kadranının yarısı Arap rakamları, diğer yarısı ise Roma rakamlarıyla bir arada tasarlanmış. Markanın ilk defa kullandığı Brunito eSteel™ kasayla Radiomir California, karakteristik antika görünümüyle İtalyan markasının en vintage saatlerinden biri.

(Fiyat: $12.300)

Babalar Günü İçin En İyi Saatler
Babalar Günü İçin En İyi Saatler

Yarış Sever Babalar İçin

TAG Heuer Monaco Chronograph

Sportif ruhuyla tanıdığımız TAG Heuer’in yeni saati TAG Heuer Monaco Chronograph, ruhundaki yarışçıyı kaybetmemiş babalar için. Bu sene 80. defa düzenlenen Monako Grand Prix’si için üretilen TAG Heuer Monaco Chronograph, iskelet kadranı, karbon kompozitten yapılmış kasası ve lacivert, siyah ya da gri renk seçenekleriyle gerçek bir yarış saati.

(Fiyat: $ 10.750)

Babalar Günü İçin En İyi Saatler

Sanatsever Babalar İçin

Vacheron Constantin x Métiers d’Art “Tribute to Great Civilisations” – Buste d’Auguste

Vacheron Constantin’in Louvre Müzesi’yle işbirliğinde tasarladığı Buste d’Auguste modeli, Louvre Müzesi’ndeki Auguste büstünü altından bir minyatürle kadranında taşıyor. Auguste büstünün yanı sıra kadran, 660 parçadan oluşan mozaik taşlarıyla çevreleniyor. Babanız gerçek bir sanat tutkunu ise markanın Métiers d’Art “Tribute to Great Civilisations” koleksiyonunda Louvre Müzesi işbirliğinde üretilen 4 saat daha bulunduğunu da eklemeli.

(Fiyatı istek üzerine)

Babalar Günü İçin En İyi Saatler

Babanız için Kişiselleştirilmiş Bir Saat

Babalar Günü İçin En İyi Saatler

Saat babanız için alabileceğiniz en anlamlı hediyelerden biri olsa da, saatinizi kişiselleştirerek daha özel hale getirmeniz mümkün. Vacheron Constantin saatlerinde kayışların rengini ve dikişlerini kendiniz seçebilir, dilediğiniz özel bir tasarım ya da cümleyi üzerine ekleyebilirsiniz. Jaeger-LeCoultre’un Reverso modellerine tarih, baş harfler ve dilediğiniz metni yazarak ya da herhangi bir tasarımla süsleyerek babanız için kişiselleştirilmiş bir saat yaratabilirsiniz. Editörün saat seçkisi bir yana dursun, bir de Reverso’nun üzerine yazacağınız metin için bir öneri de bulunacak olsa şu dizeler aklına gelirdi mutlaka:

“Baba bana yaşamın
Çekirdeğini göster
Baba bana bu yolun
Sonundaki çiçeği”

“Bir Baba İçin”, Ahmet Erhan