Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Rolex, Bucherer’i Satın Alıyor

29 Ağustos 2023
Rolex, Bucherer’i Satın Alıyor

Saat dünyası için yılın en büyük haberi Rolex’ten geldi. Saat devi şirket, en köklü saat perakendecisi Bucherer’i satın alacağını duyurdu.

Rolex, 1924’ten bu yana birlikte çalıştığı dünyanın en köklü perakendecisi Bucherer’i satın alacağını duyurdu. 100 seneyi geçen partnerliğin ardından Rolex artık Bucherer’in sahibi olacak. Bugün dünya çapında 100’den fazla satış noktası olan Bucherer’in 53 satış noktasında Rolex, 48 satış noktasında ise Rolex’in sahibi olduğu Tudor saatleri satılıyor.

Bucherer Yönetim Kurulu Başkanı Jörg Bucherer’in şirketin mirasını devralacak yeni bir Bucherer kuşağı olmadığı için şirketi satmayı düşünmesinin ardından Rolex cephesinde satın alma fikri doğmuş. Saat devi yaptığı açıklamada bu hamleyle Bucherer’in başarısını sürdürme ve 1924’ten bu yana her iki şirketi birbirine bağlayan yakın ortaklık bağlarını korumayı amaçladıklarını dile getiriyor.

Rolex, Bucherer’i Satın Alıyor
Rolex

Şu ana kadar gelen bilgilere göre, Bucherer kendi adı altında ve bağımsız olarak faaliyet göstermeye devam edecek. Entegrasyon sonrasında Rolex’in satış ağındaki diğer resmi perakendecilerle olan ilişkinin değişmeden kalacağı söyleniyor. Geçtiğimiz yılın sonlarında Bucherer, Rolex’in Certified Pre-owned programının da resmi ortağı ilan edilmişti. Bu sene mart ayında ise Rolex, 2025’e kadar üç yeni geçici üretim tesisi ve 2029’da ise yeni tesisler açacağını duyurdu. Rolex’ten peş peşe gelen adımlar, markanın hem üretim hem de satış ve dağıtım ağı gibi konulara odaklandığını gösteriyor.

Rolex’in Bucherer satış noktalarının hepsinde saatlerini satışa çıkarıp çıkarmayacağı ya da nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu. Markanın tüm bu hamleleriyle birlikte saat bekleme listelerinin sonunun gelip gelmeyeceğini bekleyip göreceğiz.