Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

İkinci Bölüm Başlıyor: Louis Vuitton Bravery II Mücevher Koleksiyonu

18 Şubat 2022
İkinci Bölüm Başlıyor: Louis Vuitton Bravery II Mücevher Koleksiyonu
Louis Vuitton, Bravery mücevher koleksiyonunun ikinci kısmını geçtiğimiz günlerde düzenlenen 2022 İlkbahar – Yaz Paris Haute Couture Moda Haftası kapsamında tanıttı. Markanın ikonik trunk’ından ilhamla tasarlanan mücevher koleksiyonuna yakından bakıyoruz.

2022 İlkbahar – Yaz Paris Haute Couture Moda Haftası, geçtiğimiz günlerde moda dünyasının en’lerini ağırlamış, Paris sokakları bir kere daha büyük bir podyuma dönmüştü. Her şeye rağmen fiziksel şovlar düzenlenebilmiş, markalar ardı ardına sunumlarını yapmış olsa da Paris Haute Couture Moda Haftası’nın öncekilere kıyasla daha sönük geçtiği bir gerçekti. Yine de ışıltısını kaybetmeyen bir şey vardı: Mücevher. Boucheron’dan Chopard’a kült markalarının işlemeleri ve zarafeti bol mücevherlerinden bizim radarımıza takılan koleksiyon ise bu sene 200. yıl kutlamalarıyla gündemden düşmeyen Louis Vuitton’dan oldu. Louis Vuitton Bravery II koleksiyonunun mücevherleri, en ışıltılı halleriyle satırların devamında.

Louis Vuitton Bravery mücevher koleksiyonunun ilk bölümü geçtiğimiz temmuz ayında, yine markanın kurucusu Louis Vuitton’un 200. doğum günü kutlamaları vesilesiyle duyurulmuş, Louis Vuitton’un hatırasına atıfta bulunan tasarımlarla tanıtılmıştı. İkinci bölüm ise markanın belki de en ikonik simgesi Louis Vuitton trunk’ına odaklanıyor. 20 parçadan oluşan koleksiyon, dört tema etrafında yaratışmış: Le Multipin, Le Magnétisme, Le Mini Malle ve Cocktail Rings. Mücevherler hem Louis Vuitton’un hem de trunk’ın en öne çıkan simgelerini anımsatacak şekilde tasarlanmış; rengârenk değerli taşlarla donatılan parçaların şekli kimi zaman ikonik trunk’ı kimi zaman da gelmiş geçmiş en ikonik Louis Vuitton çantalarını anımsatıyor.

Markanın mücevher tasarımcısı Francesca Amfitheatrof’un, koleksiyonun bütünüyle beğenileri topladığı bir gerçek, fakat Le Multipin gerdanlığın bir adım öne çıktığını söylememiz gayet mümkün. Üç sıra halinde tasarlanan gerdanlık pembe, mavi ve yeşil turmalinler ve sitrinler başta olmak üzere 100’den fazla renkli taşla süslenmiş. 42.42 karatlık lagün mavisi nadir bir turmalinin beyaz pırlantalarla çerçevelendirildiği hali bir Louis Vuitton trunk’ını anımsatıyor. Hem Le Multipin gerdanlıktan hem de diğer parçalardan görüleceği üzere koleksiyonun ana kahramanları farklı renklerdeki ve türlerdeki değerli taşlar oluyor.

Koleksiyonun renkli taşlarla bezeli bir diğer kolyesi de Le Magnétisme ailesinden. Kolyenin ucuna yerleştirilmiş, Sri Lanka’dan gelen 20.29 karatlık yastık kesimli sarı safir yoğunluğuyla gözleri alırken bir Louis Vuitton trunk’ına olan benzerliği de gözlerden kaçmıyor. Kolye toplam 152.86 karatlık değerli taştan oluşuyor. Ucundaki 20.29 karatlık sarı safirin oldukça nadir bulunan bir değerli taş olduğunu da unutmadan eklemek gerek.

İkinci Bölüm Başlıyor: Louis Vuitton Bravery Ii Mücevher Koleksiyonu
Louis Vuitton

Daha sade, pırlantayla tasarlanmış bir gerdanlığı ise La Mini Malle ailesinde bulmak mümkün. La Mini Malle seti bir kolye, bir bilezik, bir gerdanlık ve iki bileziğe dönüşebilen bir mücevher saati ve bilezikten oluşuyor. Tasarımların şekli ise markanın ikonik çantalarından biri olan Petite Malle omuz çantasını anımsatıyor. Gerdanlık, yalnız beyaz altın ve pırlantadan yapılmış.

İkinci Bölüm Başlıyor: Louis Vuitton Bravery Ii Mücevher Koleksiyonu
Louis Vuitton

Beğenileri toplayan Bravery Chapter II ile Louis Vuitton, yüksek mücevhercilik dünyasını yeni bir ikon ile tanıştırıyor. Koleksiyon, farklı renkteki ve türdeki taşların bir arada ustalıkla kullanılması, birden fazla formda giyilebilen takıları ve yıllar yılı moda dünyasında yer etmiş ahşap bavulu değerli taşlara taşıma becerisiyle unutulmaz, iddialı ve oldukça kendine has.