Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

LVMH’de Kartlar Yeniden Dağıtılıyor

10 Ocak 2024
LVMH’de Kartlar Yeniden Dağıtılıyor

TAG Heuer’in genç CEO’su Frédéric Arnault, geçtiğimiz günlerde LVMH Watches’un CEO’su olarak görevlendirildi. Arnault artık LVMH’de TAG Heuer, Hublot ve Zenith markalarını bir arada denetleyecek.

LVMH’in kurucusu ve sahibi Bernard Arnault’nun oğlu, TAG Heuer’in eski CEO’su Frédéric Arnault, geçtiğimiz yaz bir Bvlgari etkinliğine katılmış, İsviçre basınında bir süre Bvlgari’nin başına geçeceği söylentileriyle anılmıştı. Bugünlerde bir kere daha saat basınında gündeme gelen genç iş insanı, LVMH Watches’un CEO’su olarak atandı. Arnault bundan sonra TAG Heuer, Hublot ve Zenith markalarını denetleyecek. Arnault’nun TAG Heuer’deki boş kalan koltuğuna ise Zenith’in eski CEO’su Julien Tornare geçiyor.

Lvmh'De
Julien Tornare

Frédéric Arnault, 2018’de TAG Heuer’de Strateji Başkanı olarak markada göreve başlamış, 2020’de ise CEO koltuğuna oturmuştu. TAG Heuer’in son yıllarda ürettiği modern ve yaratıcı yeni modeller ve marka elçisi Ryan Gosling’le yürütülen başarılı reklam kampanyası 29 yaşındaki Arnault’nun marka yönetimindeki başarıları arasında gösteriliyor. Arnault yeni görevinde, LVMH Saat ve Mücevher Bölümü CEO’su ve İcra Kurulu Üyesi Stéphane Bianchi’ye bağlı olarak çalışacak.

LVMH 2023’ün ilk yarısında, saat ve mücevher grubunda bir önceki bir önceki seneye göre yaklaşık yüzde 13’lük bir artış elde ettiğini rapor etti. Financial Times ise LVMH Watches’un 2023’te yaklaşık 1,6 milyar İsviçre frangı kadar ciro yaptığını yazdı. 2018’de TAG Heuer’de görev almaya başlayan Frédéric Arnault, ailenin saat dünyasında çalışan ilk üyesiydi. LVMH, yüksek saatçiliğe 1999’da TAG Heuer ve Zenith markalarını satın alarak girmişti.

Arnault, yeni pozisyonuyla birlikte Paris’te, babasına daha yakın bir yerde daha fazla zaman geçirerek çalışacak; Financial Times’ın haberine göre, LVMH Watches’taki yeni görevinde saatlere olan bağlılığının devam edeceğini, fakat artık yoğunluklu olarak stratejik projeler kısmında çalışacağını söylüyor. Bianchi ise, Arnault’nun kendine has vizyonuyla geçtiğimiz altı yıl boyunca TAG Heuer’da başarılı işlere imza attığını, içgörüleri sayesinde LVMH Watches’ın büyümesine katkı sağlayacağına inandığını dile getirdi.

Bernard Arnault’nun beş çocuğundan üçü LVMH bünyesinde görev alıyor. 25 yaşındaki Jean Arnault, Louis Vuitton’da saat direktörü, 31 yaşındaki Alexandre Arnault ise Tiffany & Co.’da ürün ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı. Bernard Arnault, Forbes’un “Dünyanın En Zengin 10 İnsanı” listesinde 200 milyar dolarlık servetiyle ikinci sırada yer alıyor.