Mini DolceVita

Longines Dolce Vita Artık Mini

Longines, yeni Mini Dolce Vita saatlerini duyurdu.

Kol saati denildiğinde bugün pek çoğumuzun zihninde oluşan saat imgesinde ilk önce yuvarlak bir kasa belirir. Nitekim Birinci Dünya Savaşı yıllarından bu yana popüler olan saat şekli de çoklukla yuvarlak kasalar. Peki ya, dikdörtgen kasalar? Her ne kadar bir mekanizmayı dikdörtgen kasanın içerisine yerleştirmek, o dönemin teknolojisinde zorlayıcı olsa da dikdörtgen kasaların tarihi de Birinci Dünya Savaşı yıllarına uzanıyor. Bugün kült olan kare – dikdörtgen kasalı modellerin ortaya çıkış yılları da bu tarihlere dayanıyor aslında. Cartier, Patek Philippe, Jaeger Le-Coultre dikdörtgen kasa denildiğinde akla ilk gelen markalar arasında. Ve tabii, 1910’lu yıllardan bu yana dikdörtgen kasalı saatler üreten Longines de listenin ilk sıralarında yer alıyor.

Longines Dolce Vita Artık Mini
1920-30’lu yıllar arasında üretilen dikdörtgen kasalı Longines saatler

Dikdörtgen kasalı saat mirası neredeyse 20. yüzyılın başına dayanan Longines, 1997’den bu yana da Dolce Vita koleksiyonu bünyesinde tasarlıyor bu saatlerini. Markanın geçtiğimiz günlerde Dolce Vita koleksiyonuna eklediği son seri ise Mini Dolce Vita oldu. Daha küçük boyutlarda tasarlanan Mini Dolce Vita koleksiyonu 11 farklı modelden oluşuyor.

Mini Dolce Vita

21,50 mm x 29,00 mm boyutlarındaki paslanmaz çelik kasalardan altı modelin kasası pırlantalarla süslenmiş. Pırlantalı modeller, gümüş, mint yeşili, açık pembe ve mavi renkte kadranlar ve kadranla aynı renkte deri kayışlarla eşleştirilmiş.

Mini Dolce Vita
Bir Dolce Vita klasiği olarak Roma rakamlarıyla tasarlanan kadranlar saat 6 yönünde saniyeyi gösteren alt kadrana ev sahipliği yapıyor.

38 adet IF-VVS Top Wesselton pırlanta (4,56 karat) ile süslenen kasalar göz alsa da koleksiyonun en beğenilen yanı, 198 baklayla tasarlanan kelebek tokalı çelik bileziği oldu. Bilezik, dikdörtgen saatin mirasına uygun olarak Art Deco tarzı anımsatacak şekilde tasarlanmış. Koleksiyon, hem markanın 1927’de ürettiği ilk dikdörtgen saatlerden hem de 1997’de ortaya çıkan Dolce Vita’nın ruhundan ilham alıyor.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir